Poniedziałek, 10 sierpnia 2020

Podziel się:

Potrzebujemy jeszcze wielu kilometrów dobra

2016-04-19 09:23:54 (ost. akt: 2016-04-19 09:50:18)
Do akcji "Kilometry dobra " przystąpiła ekipa Spółdzielni Produkcyjno - Handlowej Majonezy z Kętrzyna

Do akcji "Kilometry dobra " przystąpiła ekipa Spółdzielni Produkcyjno - Handlowej Majonezy z Kętrzyna

Autor zdjęcia: Fot. Marek Szymański

Do akcji „Kilometry dobra” dołączyła firma SPP-H Majonezy z Kętrzyna. Zebrane wspólnie pieniądze trafią do podopiecznych Fundacji „Przyszłość dla Dzieci”.

Polub nas na Facebooku:
Hasło trzeciej edycji „Kilometrów dobra” brzmi: Mistrzostwa Świata w Dobroci. Organizatorem jest Polski Instytut Filantropii. Do zawodów stanęło aż 41 miast z Polski i zagranicy. Na Warmii i Mazurach o pobicie rekordu walczy Fundacja „Przyszłość dla Dzieci”. Żeby się udało, potrzeba ponad 75 km dobra, czyli zebranych pieniędzy, które zostaną wymienione na monety jednozłotowe i ułożone w ciąg monet — kilometry dobra właśnie. Od rozpoczęcia akcji udało się już zebrać ponad 23 tys. zł, czyli 527 metrów.
— To pokazuje, że mieszkańcy naszego regionu chcą i potrafią pomagać. Ale żeby pobić rekord i pomóc chorym dzieciom, potrzebujemy jeszcze wielu kilometrów dobra. Dlatego tych wszystkich, którzy chcą czynić dobro, gorąco zachęcamy do udziału w tej rywalizacji— zachęca Iwona Żochowska-Jabłońska, dyrektor zarządzająca fundacji. — Pomagać mogą zarówno osoby prywatne, jak i placówki i firmy. Jest już z nami 13 podmiotów.
Jedną z firm wspierających Mistrzostwa Świata w Dobroci jest Spółdzielnia Pracy Produkcyjno-Handlowej Majonezy z Kętrzyna. — Kiedy dowiedzieliśmy się o tym przedsięwzięciu, od razu postawiliśmy wziąć w nim udział. To fenomenalny pomysł, który jednoczy mieszkańców Warmii i Mazur w jednym celu: pomaganiu chorym dzieciom. A uśmiech dziecka, które otrzymało pomoc, to najpiękniejszy prezent — podkreśla Waldemar Pokojski, prezes SPP-H Majonezy. — Jako spółdzielnia pomagamy i trzymamy kciuki, żeby udało się w tym roku pobić rekord Guinnessa. Podczas finału sam będę pomagał liczyć kilometry.
Każdy, kto chce się przyłączyć do akcji i zostać Mistrzem Świata w Dobroci może to zrobić już dziś. Wystarczy wejść na stronę kilometrydobra.pl i wpłacić pieniądze na rzecz Fundacji „Przyszłość dla Dzieci”, która jest już na trzecim miejscu w rankingu miast. Finał akcji odbędzie się 5 czerwca.
Ewelina Zdancewicz

Źródło: Gazeta Olsztyńska

Polub nas na Facebooku: