Niedziela, 9 sierpnia 2020

Podziel się:

1 PROCENT POMOŻE KACPROWI I INNYM DZIECIOM

2016-05-02 09:14:44 (ost. akt: 2016-05-04 08:31:36)
Kacper dzięki intensywnej rehabilitacji porusza się coraz pewniej, ale przed nim jeszcze długa droga do zdrowia

Kacper dzięki intensywnej rehabilitacji porusza się coraz pewniej, ale przed nim jeszcze długa droga do zdrowia

Autor zdjęcia: Fot. archiwum prywatne

Poniedziałek to ostatni dzień na rozliczenie się z fiskusem. Każdy, kto zostawił na ostatnią chwilę ten obowiązek, wciąż może pomóc chorym dzieciom. Wystarczy, że przekazać 1 procent podatku podopiecznym Fundacji „Przyszłość dla Dzieci”.

Polub nas na Facebooku:
Kacper Tęgowski, podopieczny Fundacji „Przyszłość dla Dzieci”, ma trzy latka. Urodził się jako wcześniak w 24. tygodniu ciąży. Pierwsze 2,5 miesiąca swojego życia spędził w inkubatorze pod czujnym okiem lekarzy. Nie uchroniło go to jednak od wielu schorzeń: retinopatia wcześniaków, posocznica MRCNS, dysplazja oskrzelowo-płucna. Kacper jeszcze do niedawna nie był w stanie samodzielnie chodzić. Na szczęście dzięki intensywnej rehabilitacji coraz pewniej porusza się na własnych nogach.

— Jednak lewa strona ciała Kacpra w dalszym ciągu pozostaje mniej sprawna. Lewa noga lekko mu ucieka, kiedy chodzi, a jego lewa rączka jest słabsza i używa jej mniej niż prawej — tłumaczy pani Dorota, mama chłopca.
Na szczęście tę sytuację można zmienić. Wystarczy, że Kacper wciąż będzie uczęszczał na rehabilitacje. Problemem są jednak dojazdy, które pochłaniają dużo pieniędzy. Chłopczyk mieszka w Ząbrowie, a jego rehabilitacje odbywają się w Ameryce, Iławie i Ostródzie. To kilka spotkań tygodniowo. — To nie tylko rehabilitacje, ale też spotkania z pedagogiem i wizyty u różnych specjalistów — zaznacza pani Dorota.

Na szczęście w pokrywaniu kosztów dojazdów rodzicom Kacpra pomaga Fundacja „Przyszłość dla Dzieci”. — Szczególnie ważny jest jeden procent przekazywany z podatku. Bez tego wsparcia byłoby nam bardzo ciężko — mówi mama chłopca. — Kacper ma szansę na to, żeby w przyszłości być całkowicie samodzielny i żeby móc spełniać bez przeszkód swoje marzenia. Jednak bez kompleksowego usprawnienia lewej strony ciała ta szansa przepadnie. A my zrobimy wszystko, żeby był zdrowy i sprawny.

Kacper to jeden z 300 podopiecznych Fundacji „Przyszłość dla Dzieci”. Podobnie jak trzylatek każdy z nich wymaga intensywnej rehabilitacji, leczenia, potrzebuje drogiego sprzętu medycznego. To koszty, które przekraczają możliwości finansowe rodziców chorych dzieci. Jeszcze dziś można im pomóc, przekazując jeden procent podatku. Wystarczy wpisać w zeznaniu numer KRS 0000148747. — To już ostatni moment na rozliczenie podatku. W pośpiechu nie zapomnijmy o najważniejszym: potrzebujących dzieciach z Warmii i Mazur. Ten jeden procent znacznie poprawia ich komfort życia i daje szansę na zdrowie i samodzielne funkcjonowanie w przyszłości — mówi Iwona Żochowska-Jabłońska, dyrektor zarządzająca fundacji.


Kacper jest jednym z 300 podopiecznych Fundacji „Przyszłość dla Dzieci”. Można im pomóc, przekazując na ich rzecz jeden procent podatku. Wystarczy wpisać w rozliczeniu numer KRS 0000148747. Oprócz tego w każdej chwili można dokonać wpłaty na konto fundacji: 58 1240 1590 1111 0000 1453 6887.

Ewelina Zdancewicz-Pękala

Źródło: Gazeta Olsztyńska

Polub nas na Facebooku: