Poniedziałek, 30 marca 2020

Podziel się:

Wsiądź na rower lub pobiegnij i pomóż pacjentom szpitali

2016-05-10 13:41:52 (ost. akt: 2016-05-12 08:45:33)
Fundacja "Przyszłość dla Dzieci" i firma Michelin zaprasza do wspólnej aktywności na rzecz chorych dzieci

Fundacja "Przyszłość dla Dzieci" i firma Michelin zaprasza do wspólnej aktywności na rzecz chorych dzieci

Mieszkańcy Olsztyna, startując w biegach i wyścigu rowerowym w sobotę 21 maja, będą mogli pomóc w zakupie sprzętu dla szpitali dziecięcego i wojewódzkiego.

Polub nas na Facebooku:
Charytatywna impreza „Kilometry pomocy” odbędzie się 21 maja na plaży miejskiej w Olsztynie. Za każdy kilometr pokonany przez biegaczy i rowerzystów firma Michelin przekaże 10 zł na zakup najbardziej potrzebnych szpitalom urządzeń medycznych. Im więcej kilometrów przejadą i przebiegną uczestnicy, tym więcej pieniędzy uda się zebrać. Dziś ruszają zapisy dla biegaczy i rowerzystów. Imprezę poprowadzi znany komentator sportowy Maciej Kurzajewski. Zaplanowano biegi dla dzieci i dorosłych oraz wyścig rowerowy dla dorosłych. Charytatywne zmagania sportowe i kibicowanie to niejedyne zaplanowane wydarzenia. Przygotowano mnóstwo rodzinnych, piknikowych atrakcji dla kibiców i uczestników w każdym wieku. Finał imprezy na plaży miejskiej uświetni koncert zespołu Bednarek.

Ponadto partnerzy akcji, czyli szpitale dziecięcy i wojewódzki oraz Fundacja „Przyszłość dla Dzieci” zorganizują namioty, w których będzie można między innymi zbadać poziom cukru czy zrobić EKG. Udział w imprezie jest bezpłatny.

Za pieniądze zebrane podczas „Kilometrów pomocy” szpital wojewódzki chciałby kupić nowoczesny sprzęt do chemioterapii, który będzie wykorzystywany na oddziale ginekologii i położnictwa. Natomiast szpital dziecięcy najbardziej potrzebuje specjalistycznego audiometru z tympanometrem, służącego do badania słuchu u dzieci z wadami i po urazach twarzoczaszki oraz rynomanometru, służącego do badań laryngologicznych. — Firma Michelin i Fundacja „Przyszłość dla Dzieci” pomagają szpitalowi dziecięcemu już od kilku lat. Dzięki tej współpracy udało nam się kupić kilka bardzo potrzebnych urządzeń do leczenia najmłodszych pacjentów — mówi Iwona Żochowska-Jabłońska z Fundacji „Przyszłość dla Dzieci”. — Dzięki zakupom urządzeń dzieci mogą być diagnozowane i leczone na miejscu, bez konieczności przewożenia ich do innych ośrodków. Liczymy, że pokonane kilometry dzięki pomocy Michelin zamienimy w sprzęt tak bardzo potrzebny chorym.

Fundacja przeprowadzi też program profilaktyczno-badawczy dla jej podopiecznych. Imprezie „Kilometry pomocy” patronuje prezydent Olsztyna.
Zapisy dla biegaczy i rowerzystów na stronie http://www.kilometrypomocy.michelin.pl

Źródło: Gazeta Olsztyńska

Polub nas na Facebooku: