Wtorek, 7 lipca 2020

Podziel się:

Pobiegnijmy dla naszych szpitali

2016-05-12 08:30:08 (ost. akt: 2016-05-12 08:31:38)
Każdy, kto weźmie udział w zawodach, pomoże w zebraniu pieniędzy na sprzęt medyczny dla olsztyńskich szpitali.

Każdy, kto weźmie udział w zawodach, pomoże w zebraniu pieniędzy na sprzęt medyczny dla olsztyńskich szpitali.

Autor zdjęcia: Archiwum organizatora

Charytatywna impreza „Kilometry pomocy” zorganizowana przez Michelin odbędzie się 21 maja na plaży miejskiej. Olsztynianie, startując w biegach i wyścigu rowerowym, mogą pomóc w zakupie sprzętu dla szpitali dziecięcego i wojewódzkiego.

Polub nas na Facebooku:
Firma Michelin za każdy kilometr pokonany przez biegaczy i rowerzystów przekaże 10 złotych na zakup potrzebnych szpitalom urządzeń medycznych. Im więcej kilometrów przejadą i przebiegną uczestnicy tym więcej pieniędzy uda się zebrać. Olsztyniakom spodobał się pomysł wspólnej akcji na rzecz szpitali. Choć zapisy trwają zaledwie od ubiegłego weekendu, pula miejsc dla rowerzystów już została wyczerpana — pozostały jeszcze miejsca dla biegaczy. Zaplanowano biegi dla dzieci i dla dorosłych.

Za pieniądze przekazane przez Michelin za pokonane kilometry, szpital wojewódzki chciałby kupić nowoczesny sprzęt do chemioterapii, który będzie wykorzystywany na oddziale ginekologii i położnictwa. Natomiast szpital dziecięcy najbardziej potrzebuje specjalistycznego audiometru z tympanometrem, służącego do badania słuchu u dzieci z wadami i po urazach twarzoczaszki oraz rynomanometru do badań laryngologicznych.

— Cieszymy się, że Olsztyniacy chcą pomoc szpitalom. Liczymy, że mieszkańcy naszego miasta dołączą do biegu i zamienimy przebiegnięte kilometry w sprzęt tak bardzo potrzebnym chorym w naszym regionie — mówi Iwona Żochowska-Jabłońska z Fundacji ,,Przyszłość dla Dzieci'', która jest partnerem akcji. — Michelin pomaga szpitalowi dziecięcemu już od kilu lat. Dzięki tej współpracy udało nam się kupić kilka bardzo potrzebnych urządzeń do leczenia najmłodszych pacjentów szpitala. Zależy nam na tym, żeby na miejscu w Olsztynie można było leczyć małych i dorosłych pacjentów na jak najlepszym poziomie. Akcje takie jak „Kilometry Pomocy” to wielka pomoc dla placówek medycznych w naszym mieście.

Imprezę objął honorowym Patronatem Prezydent Olsztyna. Na plaży miejskiej poprowadzi ją znany komentator sportowy Maciej Kurzajewski. Charytatywne zmagania sportowe i kibicowanie to niejedyne zaplanowane na 21 maja wydarzenia. Przygotowano mnóstwo rodzinnych, piknikowych atrakcji dla kibiców i uczestników w każdym wieku. Finał imprezy na plaży miejskiej uświetni koncert zespołu Bednarek.

Ponadto partnerzy akcji, czyli szpitale dziecięcy i wojewódzki oraz Fundacja „Przyszłość dla Dzieci” zorganizują namioty, w których będzie można między innymi zbadać poziom cukru czy zrobić EKG. Udział w całej imprezie jest bezpłatny.

Szczegółowe informacje o trasach biegowych i kategoriach wiekowych oraz zapisy na stronie: www.kilometrypomocy.michelin.pl
Polub nas na Facebooku: