środa, 15 lipca 2020

Podziel się:

WYTAŃCZMY DOBRO!

2016-05-12 09:12:03 (ost. akt: 2016-05-16 13:08:02)

Autor zdjęcia: arch. prywatne Kamila Szarejko

Mistrzostwa Świata w Dobroci to hasło trzeciej edycji Kilometrów Dobra. Każdy z nas może zostać mistrzem świata.

Polub nas na Facebooku:
Jest wiele sposobów, aby pomóc chorym dzieciom z Warmii i Mazur. Jednym z nich jest... taniec. A to za sprawą charytatywnego maratonu Zumba&Bokwa Fitness, który odbędzie się 22 maja w ramach trzeciej edycji akcji Kilometry Dobra. Każdy, kto weźmie udział w trzygodzinnym maratonie wesprze w ten sposób podopiecznych Fundacji „Przyszłość dla Dzieci".

— Gwarantujemy super zabawę w szczytnym celu. Nie zabraknie wspaniałych instruktorów zumby oraz bokwa fitness, dobrej muzyki oraz losowania nagród. Nie może was tam zabraknąć — zachęca Kamila Szarejko, organizatorka akcji.
Maraton Zumba&Bokwa Fitness odbędzie się w ZSO nr 4 przy ul. Turowskiego 3. Początek o godz. 14. Koszt udziału w maratonie to 25 zł. Cały zysk zostanie przekazany na rzecz podopiecznych Fundacji „Przyszłość dla Dzieci" w ramach akcji Kilometry Dobra.

— Kwotę, która zostanie zebrana tego dnia, tradycyjnie wymienimy na złotówki, z których utworzymy ciąg monet podczas finału Kilometrów Dobra — wyjaśnia Iwona Żochowska - Jabłońska, dyrektor zarządzająca fundacji. — Pomagać w Kilometrach Dobra można także min. biorąc udział w charytatywnych zbiórkach w sklepach Rast 13 i 14 maja oraz w taksówkach Green Taxi, gdzie znajdują się specjalnie oznaczone puszki. Serdecznie zachęcamy do dołączenia. Razem możemy pobić rekord Guinnessa i pomóc chorym dzieciom — dodaje.

Pieniądze podczas akcji Kilometry Dobra zbierane są przez trzy miesiące aż do wielkiego finału, który odbędzie się 5 czerwca. Właśnie wtedy cala zebrana kwota zostanie wymieniona na monety jednozłotowe. Te zostaną ułożone w ciąg monet, czyli Kilometry Dobra. Żeby w tym roku pobić rekord Guinnessa, potrzebnych będzie aż 75 km. Na Warmii i Mazurach o pobicie rekordu walczy Fundacja „Przyszłość dla Dzieci". Od rozpoczęcia akcji udało się już zebrać 27 718,69 zł, czyli 629,97 metra dobra!

Partnerem akcji jest także firma SPPH Majonezy z Kętrzyna.

Ewelina Zdancewicz-Pękala


Źródło: Gazeta Olsztyńska

Polub nas na Facebooku: