Niedziela, 9 sierpnia 2020

Podziel się:

To będzie sześć dni wielkich emocji pod siatką i atrakcji wokół

2016-06-15 09:43:34 (ost. akt: 2016-06-15 10:44:50)
Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu.

Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu.

Autor zdjęcia: Bartosz Cudnoch

Boiska wybudowane, drużyny meldują się w hotelu. Dzisiaj turniejem kwalifikacyjnym pań rozpoczyna się Warmia Mazury Grand Slam 2016. Zawody potrwają do niedzieli. Zapowiada się ciekawie, przyjedzie m.in. Krzysztof Ignaczak i zespół Akcent.

Polub nas na Facebooku:
Wszystkie pary są już zakwaterowane w hotelu przy plaży nad Jeziorem Krzywym. Wielu towarzyszą także rodziny. Jeśli chodzi o same zawody, pierwsze wystartują panie, które dzisiaj rozpoczną rywalizację w turnieju kwalifikacyjnym. Kolejna istotna dla kibiców informacja jest taka, że nie ma potrzeby, by rozegrać kwalifikacji wewnętrznych mężczyzn, czyli tzw. Country Quota.

Nie ma się jednak czego obawiać, bo meczów będzie bardzo dużo, potrwają aż do niedzieli. Na olsztyńskim piasku zaprezentują się 153 pary — 66 damskich i 87 męskich. Mimo że za dwa miesiące rozpocznie się olimpiada w Rio, w Olsztynie zabłysną siatkarskie gwiazdy. Wśród nich trzy najlepsze pary kobiece w rankingu olimpijskim: Larissa/Talita i Agatha/Barbara z Brazylii oraz Ludwig/Walkenhorst z Niemiec, a także dwie najlepsze pary wśród mężczyzn — Brazylijczycy Alison/Bruno Schmidt i Pedro Solberg/Evandro.

Dirk Decher, technical supervisor FIVB, stwierdził wczoraj, że okolica, w której zostanie rozegrany turniej, jest piękna, a organizacja Grand Slamu stoi na bardzo wysokim poziomie. — Byłem kilka razy na Warmii i Mazurach, ale pierwszy raz jestem w Olsztynie. FIVB cieszy się, że te zawody po raz drugi z rzędu odbywają się w stolicy waszego regionu — powiedział przedstawiciel światowej federacji siatkówki przed kamerą naszej telewizji GO TV. — Ważne jest również to, że zawodnicy z hotelu na boiska mają do pokonania zaledwie kilkaset metrów.

Według listy startowej na boisku zaprezentują się siatkarki i siatkarze z 28 krajów. Oprócz już wspomnianych m.in. z Argentyny, Chin, RPA i Izraela (po jednej parze), Czech, Hiszpanii, Włoch, Rosji, Holandii i Szwajcarii. Przypomnijmy, że w puli nagród jest 800 tys. dolarów (po 400 tys. dla panów i pań) i dodajmy, że w turnieju wystąpi też 15 polskich duetów — sześć kobiecych i dziewięć męskich, w tym trzy z kwalifikacją olimpijską: Monika Brzostek/Kinga Kołosińska, Piotr Kantor/Bartosz Łosiak i Grzegorz Fijałek/Mariusz Prudel.
Prezydentowi Olsztyna przyśniły się dwa medale dla polskich par. — Czekamy na mecze, na publiczność, tę olsztyńską i tę, która przyjedzie z całej Polski i całego świata — mówi Piotr Grzymowicz. — Poziom sportowy gwarantowany, organizacyjny również. CRS Ukiel to piękny obiekt, co widać po różnych wydarzeniach, które odbywają się nad naszym jeziorem.

Marszałek Gustaw Marek Brzezin również jest przygotowany do kibicowania: — Ta impreza ma duży wymiar sportowy, ale także społeczny, rekreacyjny i promocyjny. Przyjedzie do nas kilkadziesiąt tysięcy kibiców i turystów, którzy zobaczą walory Warmii i Mazur — podkreślał.

Paweł Papke, członek zarządu PZPS: — W ubiegłym roku turniej odbył się w Olsztynie po raz pierwszy, zebraliśmy dużo doświadczeń i po małych nad tegoroczną edycją jestem przekonany, że od strony organizacyjnej i promocyjnej te zawody będą takie, jak sobie wymarzyliśmy, czyli perfekcyjnie. Boimy się tylko o to, by pogoda nie sprawiła nam psikusa, dlatego też zapraszam kibiców i turystów na Grand Slam do Olsztyna!

Emocji pod siatką na pewno nie zabraknie, jednak przez sześć dni plaża nie będzie żyła jedynie sportem. Od wtorku do piątku przed hotelem Omega dzieci do 12. roku życia będą mogły skorzystać z parku rozrywki Nibylandia. Poza tym będą można popłynąć w bezpłatne rejsy łodzią, która może pomieścić 80 pasażerów.

Chętni poszaleją w wodnym placu zabaw przy kapitanacie lub wezmą udział w zajęciach jogi w parach. Do tego Beata Niemczyk na scenie poprowadzi zajęcia z zumby, a Krzysztof Ignaczak poprowadzi z dziećmi Kinder + Sport Kid’s Camp. Nie zabraknie też strefy aktywności (m.in. z ringiem bokserskim) i konkursów sportowych dla dzieci.

Na plaży pojawi się także stoisko „Gazety Olsztyńskiej” i Fundacji „Przyszłość dla Dzieci” m.in. z animacjami dla najmłodszych. Na scenie odbędą się wieczorne koncerty i występy zespołów: Shantaż z Olsztyna (środa), Dr King z Olsztyna (czwartek, pierwotnie koncert miał odbyć się we wtorek), Akcent z Zenonem Martyniukiem (piątek) i kabaretu Łowcy.B (sobota). Za oprawę i gwarancję świetnej zabawy na olsztyńskim piasku będzie odpowiedzialna Akademia Crowd Supporters z DJ-em Ucho.

Na plażę najłatwiej będzie dostać się pieszo, rowerem albo komunikacją miejską. Do ul. Bałtyckiej będzie można dojechać autobusami nr 101, 106, 111 i 127, natomiast wzdłuż ul. Sielskiej będą kursować linie nr 107 i 113. Ponadto od piątku do niedzieli będzie kursowała linia nr 307, która zajeżdża w okolice kapitanatu na ul. Jeziornej i zatoki Miłej. Wokół plaży będzie także miejsce dla prawie 800 samochodów.

Mateusz Przyborowski
Polub nas na Facebooku: