Niedziela, 9 sierpnia 2020

Podziel się:

Odeszła od nas Magda...

2016-07-05 08:59:29 (ost. akt: 2016-07-05 09:08:46)

Autor zdjęcia: pixabay.com

Z żalem informujemy, że zmarła podopieczna naszej Fundacji - Magdalena Borys. Rodzinie i bliskim Magdy składamy najszczersze wyrazy współczucia. Wszystkim ludziom dobrej woli, którzy wspomogli rodzinę dziewczynki w walce o jej zdrowie bardzo dziękujemy.

Polub nas na Facebooku:
Mimo zaciętej walki o zdrowie dziewczynki oraz starań wielu ludzi na początku czerwca odeszła od nas Magda Borys, podopieczna Fundacji „Przyszłość dla Dzieci”.

Choroba Magdy rozwijała się, chociaż była niewidoczna. Pierwszy raz dała o sobie znać, gdy dziewczynka miała 8 lat. To właśnie wtedy pojawiły się pierwsze niepokojące objawy, które zwiastowały genetyczną chorobę - zespół Huntingtona.

Chorował ojciec, dziadek i pradziadek. Ale żaden z nich nie cierpiał tak bardzo jak Ona. Objawów przybywało w zastraszającym tempie. Magda przestała być samodzielna. Dodatkowo wraz z postępowaniem choroby dała o sobie znać również padaczka lekoodporna oraz wtórny zespół parkinsonowski.

Mama dziewczynki robiła wszystko, aby jej życie było w miarę normalne. Otoczyła ją niezwykłą opieką, chroniła przed światem, który mógłby nie zrozumieć niektórych objawów tej strasznej choroby, która dzień po dniu odbierała dzieciństwo Magdzie.

W pomoc zaangażowanych było wiele osób. To sprawiło, że życie mamy i córki było choć trochę lżejsze i poprawiło komfort życia dziewczynki w ostatnich latach. Dziękujemy Wszystkim, którzy byli w tych trudnych dniach blisko Magdy i jej rodziny.
Polub nas na Facebooku: