środa, 15 lipca 2020

Podziel się:

Przedstawiciele olsztyńskiej Temidy wspierają Fundację!

2016-07-07 10:56:45 (ost. akt: 2016-07-07 11:34:30)
Przedstawiciele Sądu Okręgowego w Olsztynie

Przedstawiciele Sądu Okręgowego w Olsztynie

Autor zdjęcia: archiwum SO

Decydując się na bycie wolontariuszem można pomagać na wiele sposobów. Pracownicy Sądu Okręgowego w Olsztynie zdecydowali, że będą biegali w maratonach.

Polub nas na Facebooku:
Konkurują już od wielu lat – a od jakiegoś czasu zdobywając kolejne laury, robią to w barwach Fundacji „Przyszłość dla Dzieci”.

Kolejną okazją do udowodnienia sobie i innym, że sport to zdrowie był udział drużyny olsztyńskiego wymiaru sprawiedliwości w Hoffer Triathlon Energy, ¼ Iron Man. To nowy, ambitny cykl zawodów wytrzymałościowych na mapie Polski. Lidzbark jest drugą z kolei lokalizacją organizatorów, do której zawitała ta coraz bardziej popularna dyscyplina sportu. 3 lipca w Lidzbarku Welskim drużyna Sądu zajęła II miejsce! To rewelacyjny wynik - tym bardziej, że ekipa brała udział w triathlonie po raz pierwszy.

Każdy z zawodników drużyny miał kolejno do pokonania: 1 kilometr pływania - tu świetnie spisał się Paweł Miśta - referendarz Sądu Rejonowego w Olsztynie, następnie należało przejechać rowerem 45 kilometrów - tu doskonale pojechał Paweł Rynko - sędzia Sądu Rejonowego w Olsztynie. Dzieło dokończył Mariusz Drożdż – urzędnik Sądu Okręgowego w Olsztynie - przebiegł dystans 10,5 km. Tym samym udało się drużynie zakończyć sztafetę ze znakomitym, drugim wynikiem!

Lidzbark Welski pierwszy raz gościł u siebie imprezę Hoffer Triathlon Energy. Organizatorzy zapewnili moc atrakcji nie tylko zawodnikom. Na miejscu nie nudzili się również kibice oraz dzieci. Podczas zawodów można było zobaczyć, że w polskim triathlonie nie zapomina się również o niepełnosprawnych dzieciach.

Nasi przyjaciele gościli także dzień wcześniej na imprezie biegowej w Kretowinach. Krystian Jabłonka z Sądu Okręgowego wziął udział w XVIII Ogólnopolskim Biegu o Kryształową Perłę Jeziora Narie. W upale i ciężkim terenie wokół jeziora przebiegł w dobrym czasie niemal 33 kilometry.

Fundacja „Przyszłość dla Dzieci” ogromnie dziękuje pracownikom olsztyńskich Sądów za niebywałe zaangażowanie w promocję dobroczynności! Życzymy dalszych sukcesów!

Polub nas na Facebooku: