Niedziela, 9 sierpnia 2020

Podziel się:

Dzięki bezinteresownej pomocy lekarki z Rzeszowa, mała Wiktoria zobaczy więcej

2016-07-19 14:36:05 (ost. akt: 2016-07-19 14:56:19)

Autor zdjęcia: Przemysław Getka

Wiktoria Luma to niezwykła dziewczynka do której uśmiechnął się los. To również podopieczna Fundacji „Przyszłość dla Dzieci”.

Polub nas na Facebooku:
Urodziła się z obniżonym napięciem mięśniowym oraz niepełnosprawnością ruchową. Stwierdzono też u niej zeza rozbieżnego i skośnego, który pogłębiał się wraz z wiekiem i powodował niedowidzenie. Konieczna była kosztowna operacja na którą brakowało pieniędzy.

Wiosną, w telewizji wyemitowany został materiał o ogólnopolskiej akcji „Kilometry Dobra”, w którym obok innych podopiecznych Fundacji "Przyszłość dla Dzieci" pojawiła się m.in. Wiktoria. Szczęśliwie dla dziewczynki, oglądała go Pani Ewa Jakubiec – Blajer, dr n. med. , specjalistka od okulistycznych zadań specjalnych.
Poprzez Fundację skontaktowała się z mamą Wiktorii , aby zaproponować bezinteresowną i darmową pomoc w zoperowaniu oka dziewczynki.

Pani doktor jak nikt inny, zdawała sobie sprawę z tego jak prawidłowe widzenie wpływa na rozwój dziecka w tym wieku. Zanim jednak Wiktoria trafiła do Szpitala Specjalistycznego Ortovita w Rzeszowie musiała przejść szereg badań.

Minęły bisko cztery miesiące od emisji materiału w telewizji i 9 lipca doszło w końcu do upragnionej przez całą rodzinę operacji oka Wiktorki. Zanim jednak będzie wiadomo jakie efekty przyniesie przeprowadzony zabieg, minie jeszcze kilka tygodni. Już teraz jednak wiadomo, że Pani doktor Jakubiec - Blajer wraz ze swoim zespołem nie pozostaje obojętna na potrzeby chorych dzieci i zapowiedziała operację drugiego oka dziewczynki.

Polub nas na Facebooku: