Wtorek, 7 lipca 2020

Podziel się:

Dwa aparaty do badania chorych dzieci już zostały kupione

2016-07-21 09:24:30 (ost. akt: 2016-07-21 09:51:48)

Autor zdjęcia: Przemysław Getka

Szpital dziecięcy dostanie wymarzony sprzęt do badania uszu i nosów pacjentów. Urządzenia pomogą setkom dzieci rocznie. A wszystko dzięki akcji charytatywnej.

Polub nas na Facebooku:
Pieniądze udało się zebrać dzięki biegaczom, którzy wzięli udział w akcji „Kilometry pomocy” zorganizowanej przez Michelin Polska. Fundacja „Przyszłość dla Dzieci” za zebraną kwotę, a było to w sumie 90 tys. zł, kupiła dwa potrzebne aparaty. Połowa tej kwoty została przeznaczona na potrzeby Wojewódzkiego Specjalistycznego Szpitala Dziecięcego w Olsztynie. Udało się za to kupić nowy audiometr tonalny z drukarką, który służy do precyzyjnego badania słuchu oraz na rynomanometr, czyli aparat do badania drożności nosa. Urządzenia są już do dyspozycji oddziału chirurgii głowy i szyi.

— Sprzęt jest niezbędny w tym oddziale. Dotychczasowa pomoc obu instytucji jest nieoceniona — mówi Grzegorz Adamowicz ze szpitala.
— Cieszymy się, że firma Michelin kolejny raz może pomóc szpitalowi dziecięcemu. Tym razem sprzęt medyczny wybiegali i wyjeździli na rowerach mieszkańcy Olsztyna, w tym wielu naszych pracowników, którzy włączyli się do akcji „Kilometry Pomocy Michelin”. Nasza firma przekazała 10 zł za każdy pokonany przez uczestników kilometr, ale to głównie dzięki zaangażowaniu setek biegaczy i rowerzystów zebraliśmy 90 tys. zł dla szpitali dziecięcego i wojewódzkiego — podkreśla Piotr Konopka, dyrektor ds. personalnych Michelin Polska.

Uroczyste przekazanie sprzętu odbędzie się w piątek. — Przekazanie sprzętu to równocześnie początek tegorocznej kampanii „Pomocy moc” — mówi Iwona Żochowska-Jabłońska, dyrektor zarządzający fundacji „Przyszłość dla Dzieci”.


Małgorzata Kundzicz


Każdy z nas może pomóc wpłacając pieniądze na konto fundacji:
58 1240 1590 1111 0000 1453 6887.

Polub nas na Facebooku: