Czwartek, 13 sierpnia 2020

Podziel się:

Jak kąpać dziecko, co można jeść w czasie karmienia piersią?

2016-10-03 08:55:41 (ost. akt: 2016-10-03 15:12:33)
Przyszli rodzice mogli wysłuchać m. in. porad Iwony Kaczyńskiej

Przyszli rodzice mogli wysłuchać m. in. porad Iwony Kaczyńskiej

Autor zdjęcia: Przemysław Getka

To były już trzecie warsztaty dla kobiet w ciaży organizowane przez portal Familie.pl. Przyszłe mamy znalazły odpowiedzi na wiele nurtujacych pytań.

Polub nas na Facebooku:
Elżbieta Brosch pokonała 30 kilometrów, żeby pojawić się na warsztatach dla przyszłych mam. — Co z tego, że mam już dwójkę dzieci, skoro nie pamiętam już jak to jest mieć w domu niemowlaka? — śmieje się. Dlatego często zagląda na portal Familie.pl. — Bardzo lubię to miejsce, bo można wiele rzeczy się dowiedzieć.

Portal Familie.pl gromadzi rodziców w przestrzeni wirtualnej. Najwięcej jest mam, które poszukują eksperckich porad, dzielą się swoimi problemami i dyskutują o macierzyństwie. — Ale takie spotkania online to za mało— twierdzi Urszula Kaczan, dyrektor zarządzający Familie.pl. I tłumaczy, że portal wyszedł naprzeciw oczekiwaniom kobiet, które oprócz spotkań w sieci zapragnęły także spotkań w realnej rzeczywistości.
— Kontakt osobisty z ekspertem jest niezbędny. Przyszłe mamy mają wiele intymnych pytań, które chciałyby zadać specjalistom. Stąd pomysł warsztatów „Przygoda z macierzyństwem”— mówi Urszula Kaczan.

Przyszli rodzice mogli wysłuchać porad Iwony Kaczyńskiej, położnej z 26-letnim stażem. Kobiety dowiedziały się także jak dobrać odpowiedni biustonosz, co to jest bankowanie komórek macierzystych i jak zadbać o zdrowy sen maluszka. Dzięki dietetyczne Małgorzacie Leśnikowskiej wiedzą już jak odżywiać się w czasie ciąży i w połogu.

Na sobotnie spotkanie salę tradycyjnie udostępnił Miejski Ośrodek Kultury. — Zawsze możemy liczyć na dobrą współpracę — podkreśla Urszula Kaczan. Na wszystkie uczestniczki czekały też niespodzianki.

Patronat honorowy nad imprezą objęła „Fundacja Przyszłość dla dzieci. ”— Cieszę się, że znów mamy okazję być tutaj razem— mówiła Agnieszka Terebiłów z Fundacji. — Włączając się do zbiórki na rzecz naszych podopiecznych dajemy tym dzieciom szansę na normalny rozwój.

Aleksandra Tchórzewska
Polub nas na Facebooku: