Sobota, 30 maja 2020

Podziel się:

I Ukiel Olsztyn Półmaraton z Fundacją "Przyszłość dla Dzieci"

2016-10-07 09:35:40 (ost. akt: 2016-10-07 10:14:10)

Autor zdjęcia: archiwum Fundacji "Przyszłość dla Dzieci"

Biegacze amatorzy już przebierają nogami, bowiem 23 października odbędzie się pierwszy Ukiel Olsztyn Półmaraton. Nie jest to oczywiście pierwsza taka impreza w stolicy regionu, ponieważ wcześniej zorganizowano cztery edycje Półmaratonu Jakubowego. Dlaczego zatem zmieniono nazwę?

Polub nas na Facebooku:
— Chcemy w ten sposób wypromować nasz nowy obiekt, czyli Centrum Sportowo-Rekreacyjne Ukiel, a poza tym Jakubowy większości biegaczom jakoś słabo kojarzył się z Olsztynem — mówi Jerzy Litwiński, dyrektor OSiR.

Jednak organizatorzy poza nową nazwą i trasą przygotowali coś jeszcze. — W tym roku uczestnicy półmaratonu będą mogli pomóc chorym dzieciom — wyjaśnia Agnieszka Terebiłów z Fundacji „Przyszłość dla Dzieci”. — Wystarczy zarejestrować się na jednej z trzech stron: przyszloscdladzieci.org, osir.olsztyn.pl, superczas.pl, założyć skarbonkę i zachęcić znajomych do wpłat. Procedura rejestracyjna jest prosta i opisana krok po kroku, więc nie powinno być z tym większych problemów. A cel jest szczytny.

Rejestrować się można do 16 października, natomiast wpłaty do skarbonek będą realizowane tydzień dłużej. Uwaga! Każdy, kto zbierze minimum 200 złotych, otrzyma gratis pakiet startowy o wartości 50 zł. Warto przypomnieć, że w tej chwili fundacja opiekuje się 306 chorymi dziećmi, a do tej pory na leczenie i rehabilitację małych podopiecznych wydała 5 milionów złotych.

Artur Dryhynycz
Polub nas na Facebooku: