Niedziela, 12 lipca 2020

Podziel się:

Mały Fabian dał dzieciom to, co najmilsze, czyli uśmiech

2016-10-17 09:56:18 (ost. akt: 2016-10-17 10:07:33)
Fabian Dargiewicz

Fabian Dargiewicz

Autor zdjęcia: Bartosz Cudnoch

Ponad 400 Kinder Niespodzianek dostali mali pacjenci Wojewódzkiego Specjalistycznego Szpitala Dziecięcego. Słodycze przekazał im chorujący na rdzeniowy zanik mięśni 2-letni Fabian.

Polub nas na Facebooku:
Fabian Dargiewicz, podopieczny Fundacji „Przyszłość dla Dzieci” uwielbia Kinder Niespodzianki. To jego ulubione słodycze. W szczególności czekoladki niespodzianki Kinder Joy. Nic więc dziwnego, że na swoje drugie urodziny, podczas imprezy 10 października otrzymał te przysmaki. Jednak nie dwie czy trzy, a ponad 1300! A to za sprawą akcji „SMAczny szał Fabianka”, którą zorganizowali Piotr i Dominika Dargiewicz, rodzice Fabiana wraz z rodziną i znajomymi. Nie spodziewali się jednak, że aż tyle osób włączy się do zabawy.

— Myśleliśmy, że zbierzemy może 100, 150 Kinder Niespodzianek. Na imprezę urodzinową Fabianka, która odbyła się w restauracji zaproszony był każdy bez względu na wiek. Każdy mógł przybić Fabiankowi urodzinową piątkę. Zaskoczyło nas to, ile przyszło ludzi — wspomina pan Piotr. — Już podczas samej imprezy zebraliśmy setki jajek z niespodzianką, ale to nie było koniec, bo spływały do nas przez kilka dni. Były przesyłki kurierskie nie tylko z całej Polski, ale i z Anglii, Walii, Irlandii.

Tak wielki sukces sprawił, że rodzice chłopca postanowili podzielić się słodyczami z małymi pacjentami Wojewódzkiego Specjalistycznego Szpitala Dziecięcego w Olsztynie, w którym także Fabian został zdiagnozowany. Chłopczyk choruje na rdzeniowy zanik mięśni (SMA), czyli schorzenie nerwowo-mięśniowe o podłożu genetycznym. Nie ma jeszcze lekarstwa na tę chorobę, można tylko spowolnić jej postęp poprzez rehabilitację. Fabian przechodził zabiegi właśnie w szpitalu dziecięcym. — Postanowiliśmy przekazać jajka wszystkim oddziałom, z którymi Fabian jest w jakiś sposób związany — wyjaśnia pan Piotr.

Dwulatek przybył z rodzicami do szpitala i sam dawał młodym pacjentom Kinder Niespodzianki. To były wzruszające chwile, bo dzieci początkowo były speszone, ale potem chętnie brały niecodzienne prezenty i życzyły Fabiankowi wszystkiego najlepszego.

— Wiele osób organizuje różne akcje dla szpitala, jednak takiej inicjatywy jeszcze nie mieliśmy — podkreśliła Ewa Romankiewicz, zastępca dyrektora ds. pielęgniarstwa. — Takie wydarzenie sprawia, że nasi pacjenci choć na chwilę szczerze się uśmiechną. Ten uśmiech jest bardzo potrzebny! — dodała.

ez


Fabian Dargiewicz jest Podopiecznym Fundacji „Przyszłość dla Dzieci” - jemu oraz innym naszym dzieciom można pomóc w każdej chwili wpłacając pieniądze na konto: 58 1240 1590 1111 0000 1453 6887.

Polub nas na Facebooku: