Czwartek, 6 sierpnia 2020

Podziel się:

Pobiegną też dla dzieci

2016-10-21 10:15:36 (ost. akt: 2016-10-21 11:56:43)

Już pojutrze po raz piąty odbędzie się olsztyński półmaraton, tym razem pod nazwą Ukiel Olsztyn Półmaraton.

Polub nas na Facebooku:
Wynika to z chęci dalszego promowania naszego pięknego obiektu, czyli Centrum Sportowo-Rekreacyjnego Ukiel — tłumaczy zmianę nazwy (z dotychczasowego Półmaratonu Jakubowego) Jerzy Litwiński, dyrektor olsztyńskiego OSiR i główny organizator tego masowego biegu (ok. 600 uczestników). — Zmieniliśmy nie tylko nazwę imprezy, ale również jej logo. A na przyszłość planujemy kolejne zmiany: m.in. myślimy o trasie, która połączyłaby dwa olsztyńskie jeziora: Ukiel i Długie. Z kolei gdyby udało się nam skorzystać z drogi do Gietrzwałdu, to moglibyśmy z półmaratonu zrobić nawet pełen maraton — dodaje Litwiński.


Niedzielny półmaraton (liczący dokładnie 21 km i 98 m) wystartuje o godz. 12 na Starym Mieście, po czym jego uczestnicy wyruszą na trasę biegnącą: Aleją Chateauroux, ulicami Prostą, Nowowiejskiego i Konopnickiej, przez plac Ofiar Katastrofy Smoleńskiej, a dalej Aleją Schumana, ul. Sielską, ścieżką rowerową wzdłuż jeziora Ukiel, a następnie ulicami Kapitańską i Żeglarską aż do mety zlokalizowanej na promenadzie nad Ukielem. Oprócz kategorii open, wszyscy uczestnicy biegu zostaną sklasyfikowani w 11 grupach wiekowych: od 18-24 lat po plus 70 lat. W puli nagród jest 20 tys. zł, z czego zwycięzcy open dostaną po 1500 zł. 
Poza biegiem głównym odbędą się też — na Starówce i w parku Podzamcze — biegi towarzyszące (godz. 10): od tych dla dzieci od lat 7 (200 m) do tych „dorosłych” (2,8 km).

Ten półmaraton będzie całkiem inny niż poprzednie z jeszcze jednego, niezwykle ważnego powodu. — Jego uczestnicy już pomagąją chorym dzieciom — mówi Agnieszka Terebiłów z Fundacji „Przyszłość dla Dzieci”. — Obecnie nasza fundacja opiekuje się 306 chorymi dziećmi. Specjalnie na ten półmaraton założyliśmy specjalną „skarbonkę”, do której zaczęły wpływać pieniądze uczestników i ich znajomych. Do dzisiaj (rozmowa z czwartku — red.) było już w niej ponad 2,5 tysiąca złotych. Ponadto 16 uczestników zdecydowało się pobiec w tej imprezie, pomagając fundacyjnym dzieciom w szczególny sposób. Między innymi trzech panów i jedna dziewczyna pobiegną z naszym logo, natomiast Krzysztof Trąbiński z Barczewa, który jest pionierem naszej akcji, zapewnił wpłatę około pół tysiąca złotych od swoich znajomych. Muszę przyznać, że jestem zaskoczona tak dużym zaangażowaniem biegaczy w naszą akcję — kończy z uśmiechem pani Agnieszka.

Lech Janka

>>> SPRAWDŹ KTO BIEGNIE Z NAMI
Podopiecznym Fundacji „Przyszłość dla Dzieci” można pomóc w każdej chwili wpłacając pieniądze na konto: 58 1240 1590 1111 0000 1453 6887.

Polub nas na Facebooku: