środa, 15 lipca 2020

Podziel się:

Koncert Varius Manx & Kasia Stankiewicz – jubileuszowa trasa z okazji 25-lecia zespołu

2016-10-31 09:20:09 (ost. akt: 2016-10-31 09:24:37)

Autor zdjęcia: materiały promocyjne organizatora

W tym roku mija 25 lat odkąd Robert Janson wraz z braćmi Pawłem i Michałem Marciniakami postanowili utworzyć grupę muzyczną i nazwać ją Varius Manx. Z tej okazji zespół przygotował wyjątkową, jubileuszową trasę koncertową podsumowującą 25 lat pracy artystycznej.

Polub nas na Facebooku:
Prawdziwą gratką dla fanów jest wiadomość, że podczas tourne grupa wystąpi z legendarną wokalistką Kasią Stankiewicz! Jubileuszowa trasa koncertowa to wydarzenie ekskluzywne. Będzie to jedyna i niepowtarzalna okazja aby usłyszeć przepiękny głos Kasi w towarzystwie muzyków Varius Manx! Varius Manx to jeden z najbardziej rozpoznawalnych zespołów polskiej sceny muzycznej. Historia zespołu zaczyna się w 1990 roku, kiedy na rynku ukazała się pierwsza płyta, krążek „The Beginning”, który zapewnił grupie grono wiernych fanów. Wydane w kolejnych latach płyty „Emu”, „Elf”, „Ego”, „End” zyskały status wielokrotnie platynowych oraz szereg nagród min. Grand Prix w Sopocie, 6 Fryderyków czy wygrana na Festiwalu w Karlshamn. Warto zaznaczyć, że zespół Varius Manx jest pierwszym polskim zespołem, który został wyróżniony Brylantową Płytą, nagrodą za największą ilość zdobytych złotych i platynowych płyt. W 2011 roku grupa wydała 11. płytę studyjną, album „Eli”, promowany singlem „Przebudzenie”.

 Podczas koncertów grupa zaprezentuje materiał z 25 lat działalności. Usłyszymy doskonale znane utwory, hity lat 90-tych, takie jak „Orła cień”, „Zanim zrozumiesz”, „Piosenka Księżycowa”, „Pocałuj noc”, „Ruchome piaski”, „Zamigotał świat”, a także nieco nowsze piosenki jak  „Maj”, czy najnowszy singiel zespołu „Ameryka”.
 
Z pewnością podczas jubileuszowych koncertów w wykonaniu Varius Manx i Kasi Stankiewicz nie zabraknie przebojów, niezapomnianych muzycznych uniesień i moc energetycznych dźwięków. To trzeba zobaczyć!
 
Koncert Varius Manx & Kasia Stankiewicz odbędzie się 19 listopada 2016 roku, w olsztyńskiej hali Urania. Rozpoczęcie koncertu zaplanowano na godzinę 19.00, zaś wstęp możliwy jest od godziny 17.30.
Koncert będzie podwójnie wyjątkowy. Zespół zapewni niepowtarzalne emocje i doświadczenia, a my damy Wam szansę na pomoc fundacyjnym dzieciom.
Do zobaczenia 19 listopada!

Materiały prasowe Agencja Muzyczna Union
Polub nas na Facebooku: