Wtorek, 11 sierpnia 2020

Podziel się:

Zabierz swojego malucha na Białą Sobotę w szpitalu

2016-11-23 08:30:02 (ost. akt: 2016-11-23 08:33:12)
Sobotnia akcja będzie szóstą organizowaną przez Fundację „Przyszłość dla Dzieci” przy współudziale szpitala dziecięcego w Olsztynie

Sobotnia akcja będzie szóstą organizowaną przez Fundację „Przyszłość dla Dzieci” przy współudziale szpitala dziecięcego w Olsztynie

Autor zdjęcia: Grzegorz Czykwin

Już za trzy dni Biała Sobota w szpitalu dziecięcym w Olsztynie. Zapisy już dziś! Fundacja "Przyszłość dla Dzieci" obiecuje jeszcze więcej takich akcji.

Polub nas na Facebooku:
Pod skrzydła Fundacji „Przyszłość dla Dzieci” trafiają maluchy z różnymi schorzeniami. Wśród nich są też dzieci chorujące na nowotwory. Dlatego fundacja organizuje akcje profilaktyki nowotworowej. W najbliższą sobotę 26 listopada w szpitalu dziecięcym w Olsztynie można będzie bezpłatnie wykonać maluchom morfologię i USG jamy brzusznej.

Co trzeba zrobić, żeby zapisać dziecko na badania? — Należy zadzwonić w środę 23 listopada w godz. 8-15 pod nr tel. 89 539 34 56 — tłumaczy Iwona Żochowska-Jabłońska, dyrektor zarządzający Fundacją „Przyszłość dla Dzieci". I dodaje, że w przyszłym roku odbędą się kolejne bezpłatne badania profilaktyczne.

Z badań mogą skorzystać pacjenci w wieku 1-6 lat, bo to w tej grupie odnotowuje się największą zachorowalność na nowotwory. A w naszym regionie gwałtownie rośnie ich liczba. Rok temu na Warmii i Mazurach zdiagnozowano 34 zachorowania u dzieci. W tym roku tylko do końca października odnotowano ich już 45.

Dlaczego profilaktyka nowotworowa jest tak ważna? — Dlatego, że rak u dzieci często daje niespecyficzne objawy — wyjaśnia doktor Elżbieta Stasiak-Zając, zastępca ordynatora Oddziału Klinicznego Onkologii i Hematologii Dziecięcej szpitala dziecięcego. — Albo takie, których rodzic nie jest w stanie skojarzyć z rakiem. Na przykład dziecku nagle pogarsza się pismo.

To już szósta taka akcja organizowana przez Fundację „Przyszłość dla Dzieci” przy współudziale szpitala dziecięcego w Olsztynie.

at
Polub nas na Facebooku: