Niedziela, 9 sierpnia 2020

Podziel się:

Pomóż nam odczarować stwora!

2016-12-05 09:03:13 (ost. akt: 2016-12-05 09:25:05)
Wśród dzieci, które juz otrzymały pomoc fundacji, jest 8-letnia Marina Meretina z Ukrainy.

Wśród dzieci, które juz otrzymały pomoc fundacji, jest 8-letnia Marina Meretina z Ukrainy.

Autor zdjęcia: Beata Szymańska

W te święta każdy może zostać świętym Mikołajem dla dzieci z nowotworem. Wystarczy dołączyć do akcji "Odczaruj stwora na święta", którą już po raz trzeci organizuje Fundacja "Przyszłość dla Dzieci". Zaczynamy już jutro!

Polub nas na Facebooku:
„Choroba jest złym stworem, razem możemy go przegonić! Potrzebujemy twojej pomocy, by dziecięce strachy oswoić”. To hasło tegorocznej świątecznej akcji „Odczaruj Stwora na Święta” organizowanej przez Fundację „Przyszłość dla Dzieci”. Każdy, kto weźmie w niej udział, stanie się świętym Mikołajem dla dzieci chorych na raka. Wystarczy, że pomoże odczarować stwora!

http://m.wm.pl/2016/11/orig/btn-350144.jpg

— Na mikołajki przygotowaliśmy wyjątkową zabawę. Już od jutra na naszej stronie będzie można kliknąć w specjalną grafikę konkretnego stwora i go odczarować. Czyli wpłacić sumę, która wesprze podopiecznych fundacji w walce z nowotworem — tłumaczy Iwona Żochowska-Jabłońska, szefowa Fundacji „Przyszłość dla Dzieci”.

Pomóc można dowolną liczbę razy i za dowolną kwotę, która będzie wielokrotnością 10 złotych, a potem poszukać własnoręcznie odczarowanego stwora. Można też dokonać wpłaty bezpośrednio na konto fundacji: 58 1240 1590 1111 0000 1453 6887 z dopiskiem „Odczaruj stwora”.
— Zależy nam na tym, żeby rodzice chorych dzieci w tak trudnej sytuacji mogli skupić się na ich leczeniu. Nie mogą tego zrobić, jeśli zmuszeni są do szukania pieniędzy na to leczenie oraz inne koszty związane z chorobą dziecka — wyjaśnia Iwona Żochowska-Jabłońska.

Obecnie pod opieką fundacji znajduje się 23 dzieci chorych na raka.Tylko w tym roku fundacja wsparła je kwotą 50 tys. zł. Celem trzeciej akcji "Odczaruj stwora na święta" jest zebranie kolejnych 50 tys.

Wśród dzieci, które już otrzymały i cały czas otrzymują pomoc fundacji, jest 8-letnia Marina Meretina z Ukrainy. Do Olsztyna wraz z mamą przyjechała na leczenie, bo na Ukrainie nie miała na to szans. Marina zachorowała dosłownie z dnia na dzień. Diagnoza lekarzy nie pozostawiała złudzeń: białaczka limfoblastyczna. Na szczęście w Olsztynie otrzymała niezbędną pomoc. Dziewczynka korzystając ze wsparcia fundacji cały czas walczy o życie. To właśnie dla niej i dla innych dzieci każdy może stać się świętym Mikołajem. — U dzieci, u których wykryto nowotwór, natychmiastowa pomoc jest konieczna. Zachęcamy do dołączenia się do akcji — zaprasza Iwona Żochowska-Jabłońska.

Ewelina Zdancewicz-Pekala


Dzieciom chorym na nowotwory można pomóc w każdej chwili wpłacając pieniądze na konto: 58 1240 1590 1111 0000 1453 6887. Dopisek: "Odczaruj stwora na święta"


Polub nas na Facebooku: