Sobota, 15 sierpnia 2020

Podziel się:

Publiczność śpiewała razem z Rogucem

2016-12-05 09:50:49 (ost. akt: 2016-12-05 10:05:52)
Koncert Comy w Olsztynie

Koncert Comy w Olsztynie

Autor zdjęcia: Grzegorz Czykwin

Po 5 latach milczenia Coma wydała płytę. Inną niż dotychczas, eksperymentalną. W sobotę w CEiIK-u łodzianie zagrali koncert promujący nowy album.

Polub nas na Facebooku:
Prawie 400 osób zjawiło się w olsztyńskim Centrum Edukacji i Inicjatyw Kulturalnych, by posłuchać nowej, pierwszej od 5 lat płyty grupy zatytułowanej YU55. Nazwa krążka pochodzi od planetoidy, która w 2011 roku przeleciała w odległości ok. 325 tys. kilometrów od Ziemi. A płyta jest inna od poprzednich — warstwę tekstową stanowi poemat Roguckiego, swoisty strumień świadomości, do którego zespół dograł muzykę.

W pierwszej części dwugodzinnego koncertu zespół zagrał nieco eksperymentalne utwory premierowe (także z użyciem sampli elektrycznego kontrabasu), których publiczność słuchała z zaciekawieniem, w drugiej zabrzmiały utwory sprawdzone — jak zagrany na bis utwór „Los cebula i krokodyle łzy”, który fani rozpoznawali po pierwszych dźwiękach i śpiewali je razem z „Rogucem”.

Na zakończenie zespół zagrał wyproszone przez fanów „100 tysięcy jednakowych miast” — utwór, grany dziś dość rzadko, z którym w 2003 roku Rogucki wygrał olsztyński festiwal „Śpiewajmy poezję”. Zgodnie z tradycją, zapoczątkowaną spontanicznie przed laty na koncercie w Lublinie, wszyscy zgromadzeni na sali usiedli podczas tej ballady na podłodze.

Łukasz WieliczkoPodczas koncertu możnabyło spotkać wolontariuszy Fundacji "Przyszłość dla Dzieci" którzy zachęcali fanów zespołu do wsparcia podopiecznych Fundacji
Polub nas na Facebooku: