Sobota, 4 lipca 2020

Podziel się:

Po świętach też możesz im pomóc!

2016-12-27 08:56:51 (ost. akt: 2016-12-27 09:14:36)
Wiktor miał 1,5 roku, kiedy lekarze wykryli w jego brzuchu guz. Nowotwór został usunięty, ale chłopiec wciaż wymaga opieki medycznej.

Wiktor miał 1,5 roku, kiedy lekarze wykryli w jego brzuchu guz. Nowotwór został usunięty, ale chłopiec wciaż wymaga opieki medycznej.

Autor zdjęcia: archiwum domowe

Święta za nami, ale wciąż możemy podarować niezwykły prezent dzieciom cierpiącym na nowotwór. Wystarczy dołączyć do akcji ,,Odczaruj stwora na święta" i wspomóc leczenie chorych dzieci. Akcja będzie trwała do 8 stycznia.

Polub nas na Facebooku:
http://m.wm.pl/2016/11/orig/btn-350144.jpg

Jest to już trzecia edycja akcji ,,Odczaruj stwora na święta", podczas której wspieramy walczących z nowotworem małych podopiecznych Fundacji ,,Przyszłość dla Dzieci". Obecnie jest ich 23. Część z nich święta spędziła w szpitalu, część w domu, jednak wszyscy muszą wyjątkowo na siebie uważać. Wszyscy też liczą na to, że za rok będą już mogli powiedzieć, że pokonali już raka. A pomóc ma im w tym właśnie akcja ,,Odczaruj stwora na święta".

— Choroba jest złym stworem, razem możemy go przegonić! Potrzebujemy twojej pomocy, by dziecięce strachy oswoić — to hasło, które przyświeca trzeciej edycji świątecznej akcji fundacji — tłumaczy Iwona Żochowska-Jabłońska z Fundacji ,,Przyszłość dla Dzieci". — Zachęcamy do przyłączania się do akcji i zrobienia czegoś dobrego dla dzieci z nowotworami. Pomóc może każdy — podkreśla.

Jednym z podopiecznych fundacji, któremu już udało się wygrać walkę z rakiem, jest 11-letni Wiktor z Lubawy. Kiedy miał półtora roku, lekarze wykryli w jego brzuchu guz wielkości pomarańczy. Okazało się, że to nowotwór złośliwy neuroblastoma. W 2009 roku Wiktorowi udało się go pokonać, ale nie oznacza to, że chłopak może zapomnieć o swojej chorobie. Musi przechodzić regularne badania kontrolne oraz boryka się z powikłaniami, które powstały na skutek chemioterapii.

— Jest teraz bardzo podatny na różnego rodzaju infekcje. Przez to ostatnio opuścił trzy tygodnie w szkole — mówi pani Adam, tata Wiktora. — Ponadto cierpi na obustronny niedosłuch czuciowo-nerwowy. Musi nosić aparat słuchowy, ponieważ bez niego słyszy bardzo źle. Nie rozumie znaczenia poszczególnych słów, tylko słyszy ogólny gwar. Po prostu wie jedynie, że ktoś coś do niego mówi.
Wiktor ma także problem z prawą nogą, na której ma tzw. bliznowca. To kolejne powikłanie po leczeniu.

— Nie może biegać, musi cały czas na niego uważać — wyjaśnia pan Adam. I dodaje: — Choć Wiktor wygrał z rakiem, to i tak każde badanie kontrolne zawsze budzi obawy. Ale wierzę w to, że nowotwór pokonaliśmy już na zawsze — zaznacza.
Wiktor już wygrał z rakiem, ale pozostali podopieczni Fundacji ,,Przyszłość dla Dzieci" ciągle walczą. Każdy, kto chce im pomóc, może dołączyć do akcji ,,Odczaruj stwora na święta". Jej celem jest zebranie 50 tys. zł na leczenie i pomoc dzieciom chorym na raka. Żeby to zrobić, wystarczy wejść na stronę www.przyszloscdladzieci.pl i odczarować stwora, czyli kliknąć w wybraną grafikę.

Ewelina Zdancewicz-Pękala
e.zdancewicz@gazetaolsztynska.pl


Dzieciom chorym na nowotwory można pomóc w każdej chwili wpłacając pieniądze na konto: 58 1240 1590 1111 0000 1453 6887. Dopisek: "Odczaruj stwora"Polub nas na Facebooku: