Niedziela, 9 sierpnia 2020

Podziel się:

Odczaruj z nami stwora!

2016-12-30 08:36:22 (ost. akt: 2016-12-30 09:05:58)
Dziewięcioletnia Magda już po raz drugi musi walczyć z nowotworem. I po raz drugi nie zamierza się poddać chorobie.

Dziewięcioletnia Magda już po raz drugi musi walczyć z nowotworem. I po raz drugi nie zamierza się poddać chorobie.

Autor zdjęcia: Grzegorz Czykwin

Rak to potężny przeciwnik. Obecnie walczy z nim 23 małych podopiecznych Fundacji "Przyszłość dla Dzieci". Można im pomóc w tej walce i dołączyć do akcji "Odczaruj stwora na święta". Akcja trwa do 8 stycznia.

Polub nas na Facebooku:
http://m.wm.pl/2016/11/orig/btn-350144.jpg

Magda Rejman z Pasłęka nie spodziewała się, że tegoroczne święta spędzi w szpitalu. 9-letnia dziewczynka była pewna, że walkę z rakiem ma już za sobą. Sześć lat temu stwierdzono u niej białaczkę limfoblastyczną typu C. Przez dwa lata walczyła o życie i udało jej się wygrać tę walkę. Niestety, pod koniec listopada tego roku Magda zaczęła mieć objawy, które mocno zaniepokoiły jej rodziców. Były to dziwne, niewyjaśnione gorączki i bóle nóg. Kiedy Magda zachorowała po raz pierwszy, zaczęło się od dokładnie takich samych objawów.

— Za pierwszym razem rozpoznanie choroby trwało dłużej, bo nie wiedzieliśmy, czego możemy się spodziewać. Teraz od razu wiedzieliśmy, pod jakim kątem badać Magdę. Dzięki temu od razu rozpoczęliśmy leczenie — mówi pani Urszula, mama dziewczynki. Obecnie razem z córką przebywa w szpitalu dziecięcym w Olsztynie, gdzie Magda jest leczona. Święta spędziły razem na oddziale. I choć brakowało im spokojnej, rodzinnej atmosfery, to jak podkreśla pani Urszula najważniejsze jest to, żeby Magda była zdrowa.

— Nie spodziewaliśmy się, że choroba może wrócić. Mieliśmy nadzieję, że tak się nie stanie. Teraz skupiamy się na leczeniu. Nawet nie myślałam o tym, że święta spędzam poza domem. Tylko o tym, żeby być przy dziecku — mówi pani Urszula.
Nie wiadomo, kiedy leczenie Magdy się skończy. — Nikt nie może dać nam pewności, że zakończy się ono w danym terminie. Po prostu walczymy aż do skutku — stwierdza pani Urszula.

Od stycznia tego roku w szpitalu dziecięcym w Olsztynie zdiagnozowano nowotwory u 46 pacjentów. W ubiegłym roku było takich przypadków 34.

Magda jest jedną z 23 podopiecznych "Fundacji Przyszłość dla Dzieci", którzy walczą z rakiem. Specjalnie z myślą o nich w tym roku wystartowała trzecia edycja akcji "Odczaruj stwora na święta". Choć jej nazwa odwołuje się do świąt, akcja trwa do 8 stycznia. W tym czasie każdy może się do niej dołączyć i pomóc chorym dzieciom.

Celem akcji jest zebranie na ich leczenie i rehabilitację 50 tys. zł. Żeby to zrobić, wystarczy wejść na stronę www.przyszloscdladzieci.pl i odczarować stwora, czyli kliknąć w wybraną grafikę. Każda grafika w formie stwora to konkretna kwota, jaką można przekazać na rzecz dzieci. Sama nazwa akcji wzięła się od hasła „Choroba jest złym stworem, razem możemy go przegonić! Potrzebujemy twojej pomocy, by dziecięce strachy oswoić”.


Pomóc dzieciom można dowolną liczbę razy i za dowolną kwotę, którą będzie wielokrotnością 10 złotych. Można też wpłacać bezpośrednio na konto fundacji: 58 1240 1590 1111 0000 1453 6887 z dopiskiem „Odczaruj stwora”.


EWELINA ZDANCEWICZ-PĘKALA

Polub nas na Facebooku: