Sobota, 4 lipca 2020

Podziel się:

Możesz pomóc Liliannie!

2017-01-13 08:36:13 (ost. akt: 2017-01-17 10:48:09)

Lilianna nie przestaje się uśmiechać. Wszyscy niecierpliwie czekają na pierwsze słowo dziewczynki. Ale żeby mogła mówić, potrzebna jest terapia. I jej, i wielu innym dzieciom może w tym pomoc jeden procent podatku.

Polub nas na Facebooku:
http://m.wm.pl/2017/01/orig/1-logo-programu-358385.jpg

Liliana z Olsztyna jest jednym z trojga dzieci państwa Ślubowskich. Miała mniej szczęścia niż rodzeństwo. Urodziła się z infekcją CMV (cytomegalia jest najczęstszym na świecie wrodzonym zakażeniem noworodków). Niestety, chorobę wykryto u niej zbyt późno. Dziewczynka rozwija się zacznie wolniej niż jej rówieśnicy. Późno zaczęła siadać, bo dopiero w wieku 18 miesięcy. Na pierwsze kroki rodzice też musieli długo czekać. Postawiła je dopiero, gdy miała 3 lata i 4 miesiące.

Rodzice Lilianny podjęli walkę o zdrowie córki. Co sześć tygodni wydawali 800 zł na prywatną rehabilitację. Ale szybko się ukazało, że koszty związane z leczeniem córki są zbyt duże, żeby państwo Ślubowscy mogli je samodzielnie udźwignąć. Z pomocą przyszła Fundacja „Przyszłość dla Dzieci”.
— Fundacja funduje nam też turnusy rehabilitacyjne. Córka ma zabiegi, a dodatkowo zmienia wtedy otoczenie, odpoczywa nad morzem. To bardzo cenne — podkreśla pani Dorota.

Teraz dziewczynka potrzebuje szczególnie zajęć logopedycznych oraz zajęć z integracji sensorycznej. Wizyty u specjalistów kosztują, a są niezbędne. Może w końcu zacznie mówić? Wszyscy czekają na ten moment.
Pięciolatka jest towarzyską i bardzo przyjaźnie nastawioną do świata dziewczynką. — Jest muzykalna, tańczy w kółku. Uwielbia zabawki dźwiękowe. Najbardziej jednak lubi bawić się ze swoim rodzeństwem — opowiada pani Dorota.
I cieszy ją to, że córka, mimo iż nie mówi, potrafi się świetnie komunikować. — Zdarza jej się też zaprotestować, wyrazić swoje zdanie — opowiada pani Dorota.
Pieniądze z 1 procenta podatku pomagają chociaż częściowo pokryć wydatki związane z leczeniem.

Fundacja „Przyszłość dla Dzieci” pomaga właśnie takim dzieciom jak Lilianna. — Finansujemy leczenie i rehabilitację niepełnosprawnych dzieci z Warmii i Mazur, kupujemy sprzęt medyczny i rehabilitacyjny, doposażamy szpitale oraz organizujemy akcje profilaktyki kierowane do dzieci — wylicza Iwona Żochowska-Jabłońska, dyrektor zarządzający Fundacją. I zachęca, żeby włączyć się w kampanię i podarować jeden procent podatku.


Jeśli chcesz pomóc podopiecznym Fundacji „Przyszłość dla Dzieci”, wpłać pieniądze na konto: 58 1240 1590 1111 0000 1453 6887. Przekaż 1 proc. podatku, nr KRS 0000148747 w zeznaniu podatkowym.


ALEKSANDRA TCHÓRZEWSKA

Polub nas na Facebooku: