środa, 8 lipca 2020

Podziel się:

Mały gest, a znaczy tak wiele

2017-01-31 08:32:56 (ost. akt: 2017-01-31 08:36:01)

Autor zdjęcia: archiwum domowe

Czas rozliczeń z fiskusem rozpoczął się na dobre. To świetna okazja, żeby pomyśleć o dzieciach z naszego regionu. Niektóre z nich potrzebują pomocy, chorują. Tak jak Wiktoria z Olsztyna, która cierpi na dziecięce porażenie mózgowe.

Polub nas na Facebooku:
http://m.wm.pl/2017/01/orig/1-logo-programu-358385.jpg


Wiktoria Ciborowska z Olsztyna nie mówi, ale jej mama rozumie wszystko. — Wystarczy spojrzeć na jej mimikę, żeby wiedzieć, co córka chce mi przekazać — mówi Iwona Kowalewska, mama dziewczynki. — Potrafi też wskazać ręką na to, czego potrzebuje.

Wiktoria ma dziesięć lat i cierpi na dziecięce porażenie mózgowe. Taką diagnozę lekarze postawili, kiedy dziewczynka miała trzy lata. Wiktoria od wielu lat jest rehabilitowana. — Ćwiczenia są dla niej codziennością. Córka jest do nich przyzwyczajona — opowiada pani Iwona.

Dwa razy w tygodniu do Wiktorii przychodzi rehabilitant, bo ćwiczenia w specjalistycznym ośrodku to za mało. Z dzieckiem ćwiczy też mama. Weronice w utrzymaniu prawidłowego funkcjonowania pomagają też bardzo turnusy rehabilitacyjne.
Weronika świetnie odnajduje się wśród rówieśników. Największym hobby dziewczynki jest rysowanie.

Dziewczynka jest bardzo podatna na infekcje. Często choruje. Zmaga się również z padaczką. Żeby móc dziewczynkę leczyć i rehabilitować, potrzebne są pieniądze. Mama dziewczynki opiekuje się nią nieustannie, więc nie może podjąć pracy zarobkowej.
— Na szczęście pomaga nam Fundacja „Przyszłość dla Dzieci”— podkreśla pani Iwona. Weronika porusza się na wózku inwalidzkim, jego zakup był możliwy także dzięki pomocy fundacji.
— Finansujemy leczenie i rehabilitację niepełnosprawnych dzieci z Warmii i Mazur, kupujemy sprzęt medyczny i rehabilitacyjny, doposażamy szpitale oraz organizujemy akcje profilaktyki kierowane do dzieci — wylicza Iwona Żochowska-Jabłońska, dyrektor zarządzający Fundacją.

Teraz, kiedy nadszedł rozliczeń z fiskusem, jest okazja, żeby podarować jeden procent podatku. — To niewielki gest, który dla naszych podopiecznych znaczy bardzo wiele — podkreśla Iwona Żochowska- Jabłońska.Podopiecznym można pomóc, przekazując jeden procent podatku. Wystarczy wpisać w rozliczeniu numer KRS 0000148747. W każdej chwili można też dokonać wpłaty na konto fundacji: 58 1240 1590 1111 0000 1453 6887.Aleksandra Tchórzewska
Polub nas na Facebooku: