Wtorek, 7 lipca 2020

Podziel się:

Dzieci czekają na pomoc

2017-02-06 10:53:09 (ost. akt: 2017-02-06 12:03:56)

Fundacja „Przyszłość dla Dzieci” pomaga swoim chorym, małym podopiecznym dzięki akcji „Jeden procent podatku”.

Polub nas na Facebooku:
http://m.wm.pl/2017/01/orig/1-logo-programu-358385.jpg

Fundacja „Przyszłość dla Dzieci” już od 15 lat wspiera niepełnosprawne i chore dzieci z Warmii i Mazur. Mali mieszkańcy naszego regionu mogą lepiej funkcjonować dzięki tej pomocy i pieniądzom od darczyńców. Fundacja kupuje swoim podopiecznym sprzęt rehabilitacyjny, funduje zdrowotne turnusy, finansuje operacje.

Doświadczył tego Jakub Chamera z Warkał. Kiedy w ubiegłym roku wrócił z turnusu rehabilitacyjnego opłaconego przez Fundację, jego mama zauważyła zmiany. — Wrócił wzmocniony. Dwa tygodnie turnusu kosztowały 5 tys. złotych. Nas nie byłoby na to stać, bo jedynym żywicielem rodziny jest mąż — opowiada Iwona Chamera, mama chłopca.

Kuba cierpi na padaczkę lekooporną, ma wodogłowie pozapalne i niedowład czterokończynowy. Jest nieustannie rehabilitowany. — Najlepiej, żeby ćwiczył sześć razy w tygodniu — opowiada mama chłopca. — A rehabilitacja zależy od naszych zasobów finansowych.

Rodzinie nie jest łatwo, bo choroby Kuby generują olbrzymie koszty. — Potrzebne są leki przeciwpadaczkowe, ortezy, sprzęt rehabilitacyjny — wylicza pani Iwona.

Kuba ma 9 lat. Jest uczniem drugiej klasy szkoły podstawowej. Na wózku inwalidzkim porusza się sam. Czasami spaceruje przy balkoniku. — Kuba szybko rośnie, wyrasta z ortez — opowiada pani Iwona. — Na wszystko potrzebne są pieniądze.

Jakub jest fanem bajki „Psi patrol.” Uwielbia, jak czyta się mu książki. Jak każdy chłopiec lubi bawić się resorakami. — Fascynuje go też straż pożarna, karetki czy wozy policyjne — opowiada jego mama.

Marzy o takiej chwili, kiedy będzie mogła pójść do pracy. Na razie całe dnie podporządkowane są synowi. Ma wielkie powody do radości, bo Kuba wyszedł obronną ręką z krwiaka, który wyrządził spustoszenie w jego organizmie. — Sugerowano nawet, że Kubę trzeba oddać do hospicjum — wspomina pani Iwona. — Ale dzięki naszej pracy i determinacji, Kuba zrobił wielki krok do przodu. Dosłownie, bo zdarza się, że idzie sam, trzymając się tylko mojej ręki.
Na państwa pomoc czeka także 308 innych podopiecznych Fundacji. — Ten 1 procent podatku jest niezwykle ważny dla naszych podopiecznych — przekonuje Iwona Żochowska-Jabłońska, dyrektor zarządzający Fundacji „Przyszłość dla Dzieci”. — Dzięki temu mamy pieniądze na bieżące leczenie i rehabilitację tych dzieci. Nawet z niewielkich kwot, które odpisujmy, od podatku zbierają się duże sumy na pomoc.

Jeden procent podatku można przekazać, wpisując numer KRS 0000148747 w zeznaniu podatkowym. Także już dziś można dokonać wpłaty na konto fundacji: 58 1240 1590 1111 0000 1453 6887.


Aleksandra Tchórzewska
Polub nas na Facebooku: