Wtorek, 7 lipca 2020

Podziel się:

W tym wyścigu po dobroć liczy się każdy grosz

2017-03-02 10:36:45 (ost. akt: 2017-04-11 12:03:35)
archiwum fundacji

archiwum fundacji

Ruszyła tegoroczna kampania "Kilometry dobra". Cel jest prosty: pomóc jak największej liczbie dzieci. W regionie to zadanie wzięła na siebie Fundacja "Przyszłość dla Dzieci".

Polub nas na Facebooku:
POMÓŻ TERAZ

W Olsztynie odbędzie się próba pobicia rekord Guinnessa w układaniu ciągu monet jednozłotowych. Organizuje ją Fundacja "Przyszłość dla dzieci". To część międzynarodowej kampanii "Kilometry dobra" odbywającej się każdego roku.

— Do pobicia tego rekordu potrzeba nam tylu monet jednozłotowych, aby ułożone jedna obok drugiej razem zajęły ponad 75 kilometrów, bo taki jest poprzedni rekord — mówi Agnieszka Terebiłów, która koordynuje działania w fundacji.
Aby jednak mieć szansę na pobicie rekordu z poprzedniego roku, trzeba zebrać jak najwięcej pieniędzy. Wszystkie zostaną później wymienione na złotówki i z nich układany będzie ciąg monet. Dlatego ważny jest tutaj dosłownie każdy grosz, bo walka może toczyć się naprawdę o centymetry. Dlatego organizatorzy liczą, że do akcji,. podobnie jak przed rokiem, włączą się: szkoły, przedszkola, zakłady pracy, instytucje państwowe i samorządowe, grupy znajomych, rodziny.

— Wielu z nas zbiera drobne pieniądze i trzyma je w domu. Teraz jest świetna okazja, aby opróżnić te pojemniki z pieniędzy i razem z nami pobić rekord Guinnessa — zachęca Iwona Żochowska-Jabłońska, dyrektor zarządzający fundacji. — Jeśli nam się uda, będzie to powód do domy dla każdego, kto nam pomógł. Każda wpłata na nasze konto, każde wsparcie naszych działań, to wkład w kampanię.

Każdy zebrany grosz trafi do dzieci i młodzieży, które są pod opieką fundacji. A to już ponad trzysta osób, od noworodków do tych, którzy zbliżają się do pełnoletności. Potrzebują nowych wózków, aby móc się poruszać. Potrzebują aparatów słuchowych, pieniędzy na rehabilitację czy drogie operacje. A także na pampersy, środki higieniczne czy inne przyziemne rzeczy, o których zdrowi ludzie nie mają pojęcia.
"Kilometry dobra" mają swoich ambasadorów. To znane i lubiane osoby, które popierają i zachęcają do udziału w naszej akcji. Wśród nich znajdują się m.in. skoczek narciarski Maciej Kot, zespół Perfect, muzycy bracia Paweł i Łukasz Golec oraz Paweł Papke.

Więcej o akacji oraz o tym, jak można pomóc chorym dzieciom na stronie przyszloscdladzieci.org.

mk
Polub nas na Facebooku: