Poniedziałek, 6 lipca 2020

Podziel się:

Ciasteczka i i galaretki zmienią się w kilometry dobra

2017-03-16 10:42:16 (ost. akt: 2017-03-16 11:20:14)

Autor zdjęcia: mat. fundacji

Ruszyła kampania "Kilometry dobra" i już znalazło się wielu chętnych do udziału w zabawie. A wszystko po to, żeby pomóc chorym dzieciom z Warmii i Mazur.

Polub nas na Facebooku:
POMÓŻ TERAZ

Już po raz trzeci Fundacja „Przyszłość dla Dzieci” będzie walczyć o pobicie rekordu Guinnessa w układaniu ciągu monet jednozłotowych.

— Przez trzy miesiące zbieramy pieniądze, które potem wymieniamy na złotówki. To część międzynarodowej kampanii „Kilometry dobra ” — wyjaśnia Iwona Żochowska-Jabłońska, dyrektor zarządzający Fundacją „Przyszłość dla Dzieci”.

Całe szczęście w Olsztynie do pomagania nie trzeba nikogo namawiać. Do zbiórek włączyło się Gimnazjum nr 5 w Olsztynie i Szkoła Podstawowa nr 34 Olsztyn. Dla Szkoły Podstawowej nr 19 w Olsztynie „Kilometry Dobra” są już po prostu tradycją.
— Zgłosiliśmy się, bo po prostu lubimy pomagać. Nasze dzieciaki są bardzo dumne z tego, że biorą udział w tej akcji — mówi Anna Santowska, nauczycielka i koordynatorka akcji. I planuje: — Zrobimy kiermasz ciast i galaretek. Będziemy starać się, żeby rodzice uczniów znów włączyli się do zabawy. W ubiegłym roku akcja zakończyła się wielkim sukcesem.

W weekend w marketach Intermarche z własną wędzarnią oraz w sklepie Rast odbyły się już pierwsze zbiórki. — Chętnie pomagamy dzieciom i wspieramy nasz region na rożnych płaszczyznach — mówi Elwira Kucharska z Intermarche.
— Zachęcamy wszystkich do udziału w zabawie. Zapraszamy przedszkola, szkoły, a także firmy. Przed nami czas wiosenny i letni, a wtedy dzieje się najwięcej. Podczas różnych imprez jest okazja, żeby włączyć się do pomagania. Każdy też może zasilić konto fundacji — przekonuje Iwona Żochowska- Jabłońska.
Zapraszamy na stronę www.przyszloscdladzieci.org! Każdy może przyłączyć się do mistrzostw i wpłacić kwotę na swoją miarę.

W ubiegłym roku wąż ułożony z jednozłotówek zajął ponad 1200 metrów. Finał akcji już 4 czerwca w Olsztynie.
at
Polub nas na Facebooku: