Sobota, 15 sierpnia 2020

Podziel się:

Podaruj Julce jeden procent

2017-03-20 10:19:24 (ost. akt: 2017-03-20 10:21:16)
Julia Świecik

Julia Świecik

Autor zdjęcia: archiwum domowe

Szpitale, operacje, rehabilitacja — tak wygląda codzienność 12-letniej Julki z Nidzicy. Dziewczynka ma szansę wrócić do zdrowia, ale na to potrzeba pieniędzy.

Polub nas na Facebooku:
http://m.wm.pl/2017/01/orig/1-logo-programu-358385.jpg

Julce Świecik z Nidzicy robiły się przukurcze ścięgień Achillesa. Groziła też jej deformacja kości stóp. — Do tego stopnia, że nie mogłam córce dobrać butów — wspomina Magdalena Świecik, mama dziewczynki.
Konieczne były operacje. W ubiegłym roku Julka przeszła dwie. — Jak zobaczyła druty w swojej nodze, bardzo płakała — opowiada pani Magda. — Całe szczęście pomógł nam psycholog.

Teraz dziewczynka musi być systematycznie rehabilitowana. A na to potrzebne są pieniądze. Mama Julki chciałaby także wysłać córkę na turnus rehabilitacyjny.
— Córka cierpi na polineuropatię czuciowo-uchową o typie aksonalnym ( jest to zespół uszkodzenia nerwów obwodowych — red.) — mówi mama Julki.
Ale to niejedyna choroba, z którą się zmaga. Dziewczynka ma również boreliozę układu nerwowego, tzw. neuroboleriozę.

Kiedy czuje się lepiej, lubi pojeździć rowerem albo wyjść z psem na spacer. Ale kiedy ma nogi w gipsie, jest całkowicie unieruchomiona i zdana na pomoc mamy.
Julka w szkole jest lubiana, lubi spędzać czas z koleżankami. Najchętniej uczy się języka polskiego i historii.

Choroby Julki nadwyrężają mocno budżet domowy. — Co dwa tygodnie musimy jeździć do specjalisty na kontrole. Wiadomo, że to nie jest podróż jednodniowa. Nocleg i sam przejazd kosztuje — mówi pani Magda.

Cale szczęście Julka trafiła pod skrzydła Fundacji „Przyszłość dla Dzieci”, która do 15 lat wpiera swoich małych podopiecznych z regionu. Dzięki niej dzieci zyskują szansę na zdrowe i normalne życie. Jest wielu podopiecznych, którzy czekają na swoją szansę. Można im pomóc, przekazując swój jeden procent podatku. Wystarczy w zeznaniu podatkowym wpisać numer KRS 0000148747.


Można także w każdej chwili wpłacić pieniądze na konto fundacji: 58 1240 1590 1111 0000 1453 6887.

at
Polub nas na Facebooku: