środa, 15 lipca 2020

Podziel się:

Jeden procent to lepsze życie

2017-03-21 08:33:38 (ost. akt: 2017-03-21 08:37:54)
archiwum domowe

archiwum domowe

Coraz mniej czasu pozostało do rozliczenia z fiskusem. Tym, którzy nie wiedzą, na co przeznaczyć swój jeden procent podatku, podpowiadamy: podaruj go podopiecznym Fundacji ,,Przyszłość Dla Dzieci". Wśród nich jest 8-letni Krzyś.

Polub nas na Facebooku:
http://m.wm.pl/2017/01/orig/1-logo-programu-358385.jpg

Krzysztof Okraszewski mieszka w małej wsi Nibork (gm. Sorkwity). Jego rodziców zaczęło niepokoić, kiedy ich syn zaczął być bardzo impulsywny. — Krzyś stał się niecierpliwy, nie radził sobie z emocjami. Byle błahostka wyprowadzała go z równowagi. Nie reagował też w ogóle na polecenia — opowiada Kamila Okraszewska, mama chłopca.

Jak mówi, okoliczni lekarze bagatelizowali te problemy. Dopiero wizyty u specjalistów w Giżycku przyniosły skutek. Okazało się, że chłopiec cierpi na autyzm wielofunkcyjny oraz ma ADHD. Zdiagnozowano również u niego zaburzenia ingracjacji sensorycznej. — Usłyszeliśmy, że terapia potrwa długo. Że przyszliśmy zbyt późno... — mówi ze smutkiem pani Kamila.

Krzyś jest inteligentnym i bystrym chłopcem. — Jego intelektualny rozwój jest prawidłowy — podkreśla mama Krzysztofa. — Czasami nawet syn zaskakuje nas swoimi stwierdzeniami.
Mimo tego 8-letni chłopiec różni się od swoich rówieśników. — Najbardziej lubi swoje towarzystwo. Koledzy są, ale obok. Ma swój świat. Biega po podwórku z patykiem — opowiada pani Kamila.
Chłopiec lubi się przytulać. Czuje się wtedy bezpiecznie. — Ale swoje pluszaki traktuje jak żywe istoty — opowiada mama Krzysztofa. — Nadaje im cechy ludzkie, uważa, że np. pluszaka coś boli.
Cale szczęście Krzyś uczy się w bardzo małej klasie. Czuje się tam komfortowo. — Uczniów jest zaledwie pięcioro. Mają też nauczyciela wspomagającego — opowiada pani Kamila.

Rodzice ośmiolatka robią wszystko, żeby mógł on normalnie funkcjonować. Ale wizyty u specjalistów, dojazdy i terapie są niestety bardzo kosztowne. — Chodzimy też do logopedy, bo syn zaczął późno mówić i ma wady wymowy — mówi pani Kamila.
Na szczęście Krzyś może liczyć na pomoc Fundacji „Przyszłość Dla Dzieci”. Jest jednym z 315 podopiecznych tej Fundacji. — Często w walce z chorobą przeszkodą są kwestie finansowe. Każdy z nas może w niej pomóc, oddając 1 procent podatku na rzecz naszych podopiecznych i dać im nadzieję na lepsze jutro — mówi Iwona Żochowska-Jabłońska, dyrektor zarządzający

Fundacji „Przyszłość Dla Dzieci”. — Przekazanie 1 procenta to niewielki gest, który może pomóc. Pieniądze trafią do potrzebujących dzieci z Warmii i Mazur. Dla nich to szansa na zdrowie i na samodzielne funkcjonowanie.

Aleksandra Tchórzewska
a.tchorzewska@gazetaolsztynska.pl


Jeden proc. podatku można przekazać, wpisując numer KRS 0000148747 w zeznaniu podatkowym. Oprócz tego można także już dziś dokonać wpłaty na na konto Fundacji: 58 1240 1590 1111 0000 1453 6887Polub nas na Facebooku: