Niedziela, 9 sierpnia 2020

Podziel się:

Jeden procent podatku zdziała wiele dobrego!

2017-04-06 08:34:36 (ost. akt: 2017-04-06 08:45:16)

Z fiskusem można rozliczyć się do końca kwietnia. Gorąco zachęcamy, żeby swój 1 procent podarować podopiecznym Fundacji "Przyszłość dla Dzieci.

Polub nas na Facebooku:
http://m.wm.pl/2017/01/orig/1-logo-programu-358385.jpg

Kiedy Ula czuje się nierozumiana, bardzo się złości. — Niestety, nie wszystko można pokazać palcem. A córka ma zaburzenia mowy — tłumaczy Marta Świder, mama dwunastolatki.
Dziewczynka miała dwa lata, kiedy jej rodzice wyczuli, że dzieje się coś złego. — Nie reagowała na imię — wspomina pani Marta. — Lekarze podejrzewali, że Ula ma niedosłuch.

Kiedy okazało się, że dziecko jednak słyszy, państwo Świdrowie rozpoczęli wędrówkę po poradniach specjalistycznych. Po dwóch długich latach okazało się, że dziecko cierpi na autyzm wczesnodziecięcy. Dodatkowo dziewczynka jest upośledzona umysłowo w stopniu umiarkowanym.
Ula dojeżdża do szkoły specjalnej do Szczytna. — Klasa, w której się uczy, jest mała. Córka dobrze się w niej czuje — opowiada pani Marta.

Po zajęciach dziewczynka uwielbia spędzać czas z rodzicami i ze swoim rodzeństwem. — Kiedy długo nie widzi najbliższych, płacze z tęsknoty — mówi mama dziewczynki. — Jest bardzo związana z nami. Rodzina jest dla niej ważna.
Dziewczynka powoli zaczyna odkrywać talent matematyczny. — Nie mówię, że będzie geniuszem w tej dziedzinie, ale wyraźnie ciągnie ją w tę stronę — mówi mama Uli.

Żeby dziewczynce łatwiej było funkcjonować, musi usprawnić swoją mowę. A terapia logopedyczna sporo kosztuje. — Przez tyle lat życia córki nauczyliśmy się ją rozumieć. Ale nie zawsze to się udaje. Ula musi nieustannie pracować nad rozwojem mowy.

Cale szczęście Ula trafiła pod skrzydła Fundacji "Przyszłość dla Dzieci". — Podopieczni fundacji borykają się z różnymi chorobami, jednak ani im, ani ich rodzicom nie odbiera to radości życia. To, że mimo wielu przeciwności się nie poddają i dodatkowo nie tracą życiowego optymizmu, jest bardzo inspirujące — podkreśla Iwona Żochowska-Jabłońska, dyrektor zarządzająca fundacji.

— Rehabilitacja i leczenie naszych podopiecznych daje efekty, które są widoczne gołym okiem: dzieci, które mają problemy z mową, zaczynają lepiej mówić, inne, które mają problemy z chodzeniem, zaczynają pewniej stawiać kroki. Niestety, często w walce z chorobą przeszkodą są kwestie finansowe. Każdy z nas może w niej pomóc, oddając swój jeden procent na rzecz podopiecznych fundacji i dać im nadzieję na lepsze jutro — dodaje Iwona Żochowska-Jabłońska.


Jeden procent podatku można przekazać, wpisując numer KRS 0000148747 w zeznaniu podatkowym. Oprócz tego można także w każdej chwili pomóc chorym dzieciom, wpłacając darowiznę na na konto fundacji: 58 1240 1590 1111 0000 1453 6887.ALEKSANDRA TCHÓRZEWSKA
a.tchorzewska@gazetaolsztynska.pl
Polub nas na Facebooku: