Sobota, 4 lipca 2020

Podziel się:

Przedszkolaki wiedzą, że robią coś fajnego

2017-05-08 08:29:21 (ost. akt: 2017-05-08 15:31:46)
Przedszkolaki z Przedszkola Miejskiego AWP nr 16

Przedszkolaki z Przedszkola Miejskiego AWP nr 16

Każdy może wziąć udział w akcji Kilometry Dobra. Przedszkolaki z „szesnastki” wiedzą, że w ten sposób pomagają chorym dzieciom z Warmii i Mazur.

Polub nas na Facebooku:
POMÓŻ TERAZ

Fundacja „Przyszłość dla Dzieci” będzie walczyć o pobicie rekordu Guinnessa w układaniu ciągu monet jednozłotowych i nie jest w tym osamotniona. Swój udział w zabawie zadeklarowały aż 24 placówki (przedszkola, szkoły podstawowe i gimnazja). Jedną z nich jest Publiczne Przedszkole AWP nr 16. — Naszą inspiracją do pomagania jest pani dyrektor Marta Januszkiewicz — mówi Kamila Kalita, koordynatorka akcji. — Przed świętami Bożego Narodzenia wzięliśmy udział w innych akcjach organizowanej przez Fundację „Przyszłość dla Dzieci”.

W jaki sposób przedszkole dołączyło do Kilometrów Dobra? — Zorganizowaliśmy minitalent show, w czasie którego można było wesprzeć Fundację. Nasze dzieciaki występowały przed publicznością. Śpiewały, mówiły wierszyki — opowiada Kamila Kalita.

Przed świętami wielkanocnymi przedszkole zorganizowało też kiermasz ciast i ozdobnych kartek. — Przedszkolaki wiedzą, że pomagają innym — opowiada Kamila Kalita.

Już 20 maja w przedszkolu odbędzie się ekofestyn. — Po to, żeby wesprzeć podopiecznych Fundacji. Bo wszystko to robimy charytatywnie, żeby pomóc. Dyrektorka przedszkola zaraża nas pomaganiem — tłumaczy koordynatorka akcji.
Jeśli ktoś nie dołączył do akcji, wciąż może to zrobić. — Zapraszamy przedszkola, szkoły, a także firmy. Podczas różnych imprez jest okazja, żeby włączyć się do pomagania. Każdy też może zasilić konto fundacji — przekonuje Iwona Żochowska- Jabłońska, dyrektor zarządzający Fundacją „Przyszłość dla Dzieci”

Na czym polega akcja Kilometry Dobra? — Przez trzy miesiące zbieramy pieniądze, które potem wymieniamy na monety jednozłotowe. Już po raz trzeci włączamy się w międzynarodową kampanię „Kilometry dobra” — wyjaśnia Iwona Żochowska-Jabłońska.

Zapraszamy na stronę www.przyszloscdladzieci.org! Każdy może przyłączyć się do mistrzostw i wpłacić kwotę na swoją miarę, tym bardziej że do finału został prawie miesiąc. — Bardzo prosimy o tę pomoc. Za uzbierane pieniądze kupimy sprzęt rehabilitacyjny i opłacimy leczenie naszych podopiecznych — apeluje Agnieszka Terebiłów z Fundacji.

W ubiegłym roku wąż ułożony z jednozłotówek zajął ponad 1200 metrów. Finał akcji już 4 czerwca w Olsztynie.

Aleksandra Tchórzewska
Polub nas na Facebooku: