Sobota, 30 maja 2020

Podziel się:

Przedszkolaki już pomagają

2017-05-25 09:28:29 (ost. akt: 2017-05-25 09:29:41)
Rajd pieszy, Przedszkole Miejskie nr 5

Rajd pieszy, Przedszkole Miejskie nr 5

Autor zdjęcia: ?

Pięć kilometrów pieszo pokonały maluchy z Przedszkola Miejskiego nr 5 w Olsztynie. A to wszystko po to, żeby pomóc podopiecznym Fundacji „Przyszłość dla Dzieci”. Każdy może jeszcze włączyć się do akcji Kilometry Dobra!

Polub nas na Facebooku:
POMÓŻ TERAZ


Korowód radosnych i rozśpiewanych przedszkolaków z Przedszkola Miejskiego nr 5 wyruszył spod placówki i dotarł na Brzeziny. Stamtąd, w równie dobrych nastrojach, wszyscy wrócili do przedszkola. — Zorganizowaliśmy rajd pieszy, żeby pomóc chorym dzieciom. W ten sposób włączyliśmy się w kampanię Kilometry Dobra — wyjaśnia Marta Pedyna-Burakiewicz, koordynatorka akcji i nauczycielka.
Dzieciom towarzyszyli ich rodzice. — Każdy mógł wziąć udział we wspólnym spacerze, a przy okazji wrzucić do puszki coś od serca. Puszki bardzo szybko zrobiły się ciężkie — uśmiecha się Marta Pedyna-Burakiewicz.

To właśnie przedszkolaki tego dnia wystąpiły w roli wolontariuszy. — One bardzo dobrze rozumieją ideę tej akcji. Zapytane, na co zbierają pieniądze, odpowiedziały, ze na chore dzieci. Wcześniej opowiadałyśmy maluchom, na czym polega ta kampania — mówi nauczycielka. I dodaje: — To nie jest nasza pierwsza tego typu akcja. Jestem bardzo zadowolona, że dzieci od małego uczą się pomagania!
Na czym polega kampania Kilometry Dobra? — Przez trzy miesiące należy zbierać pieniądze, które podczas finału akcji wymienia się na monety jednozłotowe. Następnie są układane w ciąg monet, czyli Kilometry Dobra — wyjaśnia Iwona Żochowska-Jabłońska, dyrektor zarządzająca Fundacją „Przyszłość dla Dzieci”.
Pieniądze można zbierać wszędzie: w szkole, w domu, a nawet w taksówce. Jak to możliwe? Wszystkie taksówki Green Taxi są wyposażone w puszki na pieniądze. Do puszek można wrzucić dowolną kwotę i w ten sposób pomóc podopiecznym Fundacji. — Jeśli jest możliwość wsparcia lokalnej społeczności, to czemu tego nie zrobić? — tłumaczy Arkadiusz Trzeciak, dyrektor korporacji Green Taxi.

Do akcji włączył się także NEONET, marka o zasięgu ogólnopolskim, ale działająca przede wszystkim lokalnie. — Zawsze chętnie włączamy się w regionalne inicjatywy i akcje charytatywne skierowane do lokalnych społeczności. Dlatego bez chwili namysłu dołączyliśmy jako partner do akcji Kilometry Dobra” organizowanej przez Fundację „Przyszłość dla Dzieci” — mówi Jędrzej Jendrośka, specjalista ds. Komunikacji i PR NEONET S.A. I dodaje: — Zaangażowaliśmy wszystkie salony sprzedaży NEONET na terenie województwa warmińsko-mazurskiego w zbiórkę pieniędzy. Informujemy o niej również, udostępniając plakaty i materiały reklamowe w naszych salonach. Bardzo cieszymy się z naszej współpracy i tego, że mogliśmy zaangażować się we wsparcie takiej inicjatywy. Obecnie uruchamiamy także procedury mające na celu bezpośrednie wsparcie finansowe Fundacji.
Finał akcji odbędzie się już 4 czerwca podczas Pikniku Rodzinnego w parku Kusocińskiego w Olsztynie. Imprezie będzie towarzyszył bieg charytatywny „O złotą monetę”.

Dodatkowo NEONET przekazał Fundacji nagrody rzeczowe, które zostaną rozdane w trakcie wielkiego finału.
Czy uda się pobić rekord? Zobaczymy! — W każdej chwili można jeszcze do nas dołączyć — zachęca Iwona Żochowska- Jabłońska.

Aleksandra Tchórzewska
Polub nas na Facebooku: