Wtorek, 14 lipca 2020

Podziel się:

Ten niedzielny piknik będzie niczym drugi dzień Dziecka

2017-06-01 11:43:49 (ost. akt: 2017-06-01 12:04:40)

Autor zdjęcia: Kamil Foryś

Już tylko trzy dni dzielą nas od pikniku rodzinnego „Naszego Olsztyniaka”, „Gazety Olsztyńskiej”, „Fit nie Fat” oraz Fundacji „Przyszłość dla Dzieci”. Będzie moc!

Polub nas na Facebooku:
POMÓŻ TERAZ

W tym roku Dzień Dziecka odbędzie się dwa razy. Maluchy będą świętowały nie tylko 1 czerwca, ale i 4 czerwca. Na każde dziecko podczas naszego niedzielnego pikniku w parku Kusocińskiego, czeka wiele atrakcji i zabaw. Dmuchańce, malowanie twarzy, animacje, a wszystko w myśl hasła: „w zdrowym ciele zdrowy duch”.
— Nie jest żadną tajemnicą, że w zachowaniu zdrowego ciała ogromnie ważną rolę odgrywa ruch i aktywność fizyczna, dlatego tak niezbędne jest kształtowanie odpowiednich nawyków już od najmłodszych lat — mówi Magdalena Przyborowska-Świderska, instruktorka gimnastyki dla najmłodszych. — Podczas pikniku najmłodsi poszaleją w naszej strefie aktywnej. Będą mieli m.in. do pokonania tor przeszkód, zaplanowaliśmy też konkurs rodzinny.
Startujemy o godzinie 11. Co mamy jeszcze w programie? Występy taneczne olsztyńskich cheerleaderek z Soltare, zajęcia salsy, malowanie kamieni z profesorem Stanisławem Czachorowskim, pojedynek na ringu z Przemkiem Opalachem, występy uczniów Państwowej Szkoły Muzycznej w Olsztynie i małych muzyków z zespołu Krew, Pot i Łzy oraz grę w kapsle z Teatrem Form Niezależnych Korzunowicz.
Ale to nie wszystko! Podczas pikniku poznamy Małą Księżniczkę i Małego Księcia 2017 roku, podsumujemy akcję „Karny jeżyk”, którą organizuje „Nasz Olsztyniak” wspólnie z Komendą Miejską i Wojewódzką Policji i olsztyńskim WORD-em oraz rozstrzygniemy akcję „Kilometry Dobra” realizowaną przez fundację „Przyszłość dla Dzieci”.
Mało? Jest więcej! Na spragnionych wiedzy medycznej czeka namiot Szpital Dziecięcego w Olsztynie, a dla tych którzy chcą dowiedzieć się czegoś na temat doskonałej formy i diety, rad udzielą specjaliści z Light Boxa. Głodni będą mogli skorzystać z oferty słodkich przekąsek na stoiskach z watą cukrową lub zjeść coś konkretnego z food trucka. Na koniec fundacja „Przyszłość dla Dzieci” zaprasza na bieg charytatywny „O Złotą Monetę”. Pieniądze zebrane podczas tego wydarzenia naprawdę pomogą wielu dzieciom. Nie może was tam zabraknąć.
Adam Nowiński
Polub nas na Facebooku: