Wtorek, 11 sierpnia 2020

Podziel się:

Fundacja "Przyszłość dla Dzieci" nagrodzona jako godna naśladowania

2017-06-14 17:02:59 (ost. akt: 2017-06-14 17:59:16)

Autor zdjęcia: Grzegorz Czykwin

W środę (14.06) podczas uroczystej gali, która odbyła się w Muzeum Warmii i Mazur w Olsztynie, dowiedzieliśmy się kto jest godny naśladowania. Wyróżnienie specjalne otrzymała Fundacja Przyszłość dla Dzieci, założona przez wydawcę "Gazety Olsztyńskiej".

Polub nas na Facebooku:
W środę podczas gali finałowej rozstrzygnięto XIV edycję konkursu „Godni naśladowania”. Doceniono najlepsze inicjatywy społeczne organizacji pozarządowych. Nagrody przyznano w dziewięciu kategoriach. Jak mówią organizatorzy, wpłynęło aż 67 wniosków, a wybór zwycięzców nie był prostym zadaniem.

Wśród nagrodzonych w kategorii organizacja godna naśladowania znalazła się Fundacja „Przyszłość dla Dzieci". Członkowie kapituły przyznali jej wyróżnienie specjalne za 15- lecie działalności.
— Od tylu lat udzielamy skutecznej i indywidualnej pomocy potrzebującym dzieciom — mówi Iwona Żochowska- Jabłońska, dyrektor zarządzający Fundacją. — To wyróżnienie jest dla nas ukoronowaniem tych lat działalności. Cieszymy się, że nasza fundacja została dostrzeżona i wyróżniona na tak szerokim forum. Nagroda jest też motywacją do kolejnych działań.Plany na najbliższe lata? — Robić to, co dla nas najważniejsze, czyli pomagać — mówi Iwona Żochowska- Jabłońska.
Fundacja znana jest z wielu akcji i kampanii charytatywnych, m. in. „Odczaruj stwora na święta”, „Kilometry dobra” czy „Lider pomocy.” Pod swoimi skrzydłami ma ponad 300 podopiecznych z Warmii i Mazur.

"Godni Naśladowania” to konkurs organizowany przez Radę Organizacji Pozarządowych Województwa Warmińsko-Mazurskiego przy współudziale Samorządu Województwa Warmińsko- Mazurskiego. Jego zadaniem jest promować najlepsze inicjatywy społeczne organizacji pozarządowych. Konkurs odbywa się pod honorowym patronatem Marszałka Województwa Warmińsko-Mazurskiego oraz Wojewody Warmińsko-Mazurskiego.
at

Polub nas na Facebooku: