Czwartek, 6 sierpnia 2020

Podziel się:

Dzieci choć na chwilę zapomniały o swoich chorobach [zdjęcia]

2017-06-27 09:22:41 (ost. akt: 2017-07-04 14:40:31)
ekopiknik, stawiguda

ekopiknik, stawiguda

Autor zdjęcia: archiwum fundacji

Przejażdżka tirem, pokazy strażackie, bański mydlane. To kilka z wielu atrakcji, które w sobotę czekały na podopiecznych „Fundacji Przyszłość dla Dzieci”.

Polub nas na Facebooku:
Świetna zabawa podczas Ekopikniku w Stawigudzie była możliwa dzięki firmie DB Schenker. Jaś Szlasa wrócił z tej wyprawy bardzo zadowolony. Jak mówi, bawił się świetnie.

— Najbardziej chyba podobały mi się bańki mydlane — opowiada. — Fajnie było je złapać! Z pomocą mamy udało mi się zrobić palmę. Wykorzystałem do tego rolkę po papierze.

Podopieczni „Fundacji Przyszłość dla Dzieci” w sobotę mieli atrakcji co nie miara. Zwiedzili firmę DB Schenker, zobaczyli terminale. Czekały również na nich gry i zabawy.

Wielkim powodzeniem cieszyło się malowanie buziek i sadzenie drzew. Nie było nikogo, kto nie chciałby przejechać się tirem i zobaczyć świat z perspektywy kierowcy.

Wielkiej radości dostarczyła też straż pożarna ze Stawigudy. — Strażacy przewracali pachołki wodą, co rozbawiło dzieciaki — opowiada Edyta Martyka, która na imprezie pojawiła się z mężem i synami.Jaka jest idea Ekopikniku? — Firma DB Schenker każdego roku organizuje dwa cykle wolontariatu działające pod nazwą Zielony Czas Pomagania— wyjaśnia Marek Chodoń, szef olsztyńskiego oddziału DB Schenker. — Zachęcamy naszych pracowników i współpracowników do włączenia się w pomoc. Uśmiech dzieci jest bezcenny i wszystko wynagradza. Podczas takiej zabawy problemy życia codziennego znikają chociaż na chwilę.

Liderem projektu jest Marlena Błaszczyk. — Cieszy mnie, że możemy w ten sposób sprawić dzieciom tak wiele radości. Dobrze, że możemy coś wspólnie zrobić. Podczas Ekopikniku podopieczni Fundacji „Przyszłość dla Dzieci” mogły choć na chwilę zapomnieć o swojej niepełnosprawności. Bardzo zaangażowały się w konkursy plastyczne.

Iwona Żochowska— Jabłońska, dyrektor zarządzająca Fundacją: — Nasi podopieczni bawili się ze swoimi rodzinami. Impreza była doskonale zorganizowana. Niektórzy z nich są już stałymi bywalcami Ekopikniku. Cieszy mnie, że kolejny raz zostaliśmy zaproszeni do wspólnej zabawy.

— Chcę podziękować wszystkim darczyńcom i partnerom za to, że są z nami i wspierają naszą fundację. Dzięki temu wspólnie udaje nam się robić tak wiele — mówi Jarosław Tokarczyk, prezes zarządu Fundacji. — Pod naszą opieką jest już prawie 300 dzieci. Nie byłoby to możliwe bez wsparcia ludzi o wielkich sercach.
at
Polub nas na Facebooku: