Czwartek, 28 maja 2020

Podziel się:

Razem pomóżmy Szpitalowi Dziecięcemu w Olsztynie

2017-09-08 15:47:29 (ost. akt: 2017-09-25 10:48:10)

W sobotę 23 września na Plaży Miejskiej nad olsztyńskim jeziorem Ukiel obędzie się impreza charytatywna „Kilometry Pomocy” zorganizowana przez Michelin już po raz trzeci. Na wszystkich czeka na plaży mnóstwo atrakcji, w tym koncert Margaret.

Polub nas na Facebooku:
Osoby zainteresowane pomocą mogą zapisywać się na listy startowe w czerech konkurencjach: rajd rowerowy dorosłych, bieg dla dorosłych i młodzieży oraz bieg dla dzieci, a także nowy w tej edycji imprezy marsz nordic walking. Za każdy pokonany kilometr Michelin przekaże 10 złotych na rzecz małych pacjentów Klinicznego Oddziału Patologii i Wad Wrodzonych Noworodków i Niemowląt Wojewódzkiego Specjalistycznego Szpitala Dziecięcego w Olsztynie. Fundusze pozwolą na zakup ultrasonografu przyłóżkowego. Partnerem akcji jest Fundacja „Przyszłość Dla Dzieci”, która od lat współpracuje z Michelin przy akcjach na rzecz Szpitala Dziecięcego.

Start imprezy zaplanowano na godzinę 10:00. W poszczególnych konkurencjach poza mieszkańcami Olsztyna wystartują zorganizowane zespoły pracowników Michelin oraz personelu Szpitala Dziecięcego. Placówka posiada najwyższy stopień referencyjności, co oznacza, że leczone są tu najcięższe przypadki z województwa warmińsko-mazurskiego, a także spoza niego. USG, którego zakup jest planowany, to urządzenie niezbędne do diagnostyki i ratowania noworodków i niemowląt.
Każdy kilometr, pokonany przez osoby rywalizujące w kilku konkurencjach, zostanie przeliczony na złotówki, które w tym roku Michelin przekaże na zakup ultrasonografu dla Wojewódzkiego Specjalistycznego Szpitala Dziecięcego w Olsztynie. Na uczestników i kibiców czeka na plaży mnóstwo atrakcji, w tym m.in. koncert Margaret.

http://m.wm.pl/2017/09/orig/margaret-086-414176.jpg

Oprócz aktywności sportowych na uczestników i kibiców imprezy czeka wiele atrakcji przygotowanych przez Michelin. Muzyczna strefa kibica, dmuchańce (ścianka wspinaczkowa, zjeżdżalnia, pneumatyczny tor zabaw) i animacje dla najmłodszych oraz turniej siatkówki plażowej. Do swojego namiotu uczestników zaproszą też Szpital Dziecięcy oraz Fundacja „Przyszłość Dla Dzieci”. Goście imprezy będą też mogli obejrzeć wystawę z okazji obchodzonego w tym roku 50-lecia olsztyńskiej fabryki opon.

Na godz. 14:45 zaplanowano finał, podczas którego dowiemy się, ile pieniędzy udało się uzbierać dla szpitala. Zaraz po nim na zakończenie imprezy na malowniczo położnej scenie nad jeziorem wystąpi jedna z najpopularniejszych wokalistek młodego pokolenia Margaret. Całe wydarzenie poprowadzi dziennikarz sportowy, Maciej Kurzajewski.

Udział w imprezie jest bezpłatny. W tym roku odbędzie się już trzecia edycja „Kilometrów Pomocy”.

Więcej informacji oraz zgłoszenia do list startowych na stronie:
https://kilometrypomocy.michelin.pl/


http://m.wm.pl/2017/09/orig/21151475-1453529784715295-2440956136423411153-n-414178.jpg

Michelin jest liderem technologicznym światowej branży opon. Grupa Michelin produkuje, sprzedaje i promuje produkty i usługi w dziedzinie mobilności – są to opony do samochodów osobowych, ciężarowych, samolotów, rowerów, sprzętu rolniczego i budowlanego, motocykli, a także przewodniki, mapy, atlasy i usługi internetowe (ViaMichelin.com). Siedzibą Grupy jest Clermont-Ferrand we Francji. Firma zatrudnia na świecie ponad 111 tys. osób i jest obecna w 170 krajach. Michelin ma 68 zakładów produkcyjnych w 17 krajach. W Polsce Grupa Michelin ma fabrykę opon w Olsztynie oraz Dyrekcję Handlową w Warszawie.
www.michelin.pl


Źródło materiały prasowe Michelin
Polub nas na Facebooku: