Wtorek, 11 sierpnia 2020

Podziel się:

Nie tylko biegali, ale i pomagali [ZDJĘCIA]

2017-09-18 11:44:59 (ost. akt: 2017-09-18 12:03:08)
Niedzielny, drugi Ukiel Półmaraton zgromadził na starcie szerokie grono miłośników biegania

Niedzielny, drugi Ukiel Półmaraton zgromadził na starcie szerokie grono miłośników biegania

Autor zdjęcia: Zbigniew Woźniak

Niedziela w Olsztynie upłynęła pod znakiem sportu, a na II Ukiel Półmaratonie nie zabrakło zapalonych biegaczy. To była trudna, ale i ukazująca piękno Olsztyna trasa. Biegacze wsparli też fundację „Przyszłość dla Dzieci".

Polub nas na Facebooku:
Zaczęło się od akcji „Tomki dla Olki”, później był udział sześcioosobowej drużyny Fundacji w maratonie Accreo Ekiden w 2011 r., a także bieg Grzegorza dla Mai. Takie były początki drużyny Fundacji „Przyszłość dla Dzieci”, która świetnie sobie poradziła przy I Ukiel Półmaratonie. Wspólny mianownik tych wszystkich działań to łączenie biegania i pomagania.

Trasa drugiej edycji półmaratonu biegła dookoła jeziora Ukiel, pokazując piękno i ogromny potencjał turystyczny naszych terenów. To było 21 kilometrów wymagającej trasy, na której ciężko było pobić rekord życiowy, ale ukończenie jej przynosiło ogromną satysfakcję.
— Już po raz drugi podczas tej imprezy biegacze mogli również wesprzeć naszą fundację — cieszy się Iwona Żochowska-Jabłońska, dyrektor zarządzająca Fundacji „Przyszłość dla Dzieci”. — W niedzielę na trasie nie zabrakło naszych wolontariuszy, którzy dopingowali wszystkich uczestników. Blisko sześćdziesięciu z nich zdecydowało się też pomóc naszym podopiecznym, wybierając ścieżkę charytatywną.

O co dokładnie w tym chodzi? Jeśli osoba biegnąca w II Ukiel Półmaratonie wybrała ścieżkę charytatywną i wpłaciła 10 złotych więcej niż wynosiła opłata startowa, to organizatorzy biegu podwajali tę stawkę i na leczenie podopiecznych Fundacji przekazywali 20 złotych.

— Wszystko po to, żeby bieganie poza celem czysto sportowym miało też dodatkowy sens — mówi Iwona Żochowska-Jabłońska. — W tym roku udało nam się zebrać blisko 1500 zł. Pomoc dla naszych podopiecznych to zasługa tych, którzy zdecydowali się wybrać ścieżkę charytatywną, ale też olsztyńskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Chciałabym w imieniu swoim i naszych podopiecznych wszystkim gorąco podziękować!

II Ukiel Półmaraton był szczęśliwy dla Ukraińców. W kategorii kobiet bezkonkurencyjna okazała się bowiem Walentyna Kiliarska. Na drugim stopniu podium stanęła olsztynianka Mariola Sudzińska, a tuż za nią znalazła się Magdalena Trzeciak, również olsztynianka. Ukraińcy zgarnęli też dwa miejsca na podium w kategorii mężczyzn. Tu zwyciężył Pawło Werecki z Doniecka, a drugi na linię mety dobiegł Michajło Iweruk. Na najniższym stopniu podium stanął Łukasz Oskierko z Warszawy.

Warto również odnotować tych, którzy wybrali ścieżkę charytatywną. Wśród nich najlepszy okazał się Piotr Czaplicki z Olsztyna, na drugim miejscu uplasował się Marcin Powideł z Lidzbarka Warmińskiego, natomiast na trzecim stopniu podium znalazł się olsztynianin Zenon Pasemko.

Paweł Jaszczanin
Źródło "Gazeta Olsztyńska"Fot. Zbigniew Woźniak
Polub nas na Facebooku: