Niedziela, 12 lipca 2020

Podziel się:

Wybiegają sprzęt dla maluchów

2017-09-19 08:51:09 (ost. akt: 2017-09-19 09:02:17)
W ubiegłym roku uczestnicy dopisali

W ubiegłym roku uczestnicy dopisali

Autor zdjęcia: Przemysław Getka

Już po raz trzeci w Olsztynie odbędzie się impreza charytatywna „Kilometry Pomocy”. Dzięki niej szpital dziecięcy będzie mógł wzbogacić się o ultrasonograf, bo firma Michelin zapłaci za każdy pokonany przez zawodników kilometr!

Polub nas na Facebooku:
Już w najbliższą sobotę na Plaży Miejskiej każdy będzie mógł spróbować swoich sił w wybranej dyscyplinie. Na miłośników sportu i dobrej zabawy czekają cztery konkurencje: rajd rowerowy dorosłych, bieg dla dorosłych i młodzieży oraz bieg dla dzieci, a także nowy w tej edycji imprezy, marsz nordic walking.

A wszystko po to, żeby pomóc małym pacjentom Szpitala Dziecięcego w Olsztynie. Jak to możliwe? — Każdy kilometr, pokonany przez osoby rywalizujące w kilku konkurencjach, zostanie przeliczony na złotówki, które przekażemy na zakup ultrasonografu dla Wojewódzkiego Specjalistycznego Szpitala Dziecięcego w Olsztynie — mówią organizatorzy imprezy.

„Kilometry Pomocy” to impreza charytatywna, w której nie liczy się czas ani wynik, ale pomoc dla tych, którzy tego potrzebują. — Bardzo cieszymy się, że możemy być beneficjentem „Kilometrów Pomocy” — przyznaje Krystyna Piskorz-Ogórek, dyrektor Szpitala Dziecięcego w Olsztynie. — Tym bardziej, że nasi najmłodsi pacjenci z Klinicznego Oddziału Patologii i Wad Wrodzonych Noworodków i Niemowląt WSSD takiego sprzętu nie mają. Teraz ultrasonograf będzie na miejscu, dostępny dla maluchów. Będzie można szybciej zbadać dzieci z całego regionu — dodaje.

Co trzeba zrobić, żeby wziąć udział w imprezie? Wystarczy sprawdzić na stronie kilometrypomocy.michelin.pl czy zostały miejsca i zapisać się na listę startową.
Kto weźmie udział w zmaganiach? Charytatywnie pobiegną mieszkańcy Olsztyna, ale także zorganizowane zespoły pracowników Michelin oraz personelu szpitala dziecięcego.

„Kilometry Pomocy” to nie tylko gratka dla miłośników aktywności sportowych, ale także dla wszystkich, spragnionych dobrej zabawy. Na uczestników imprezy czeka moc atrakcji przygotowanych przez Michelin. Melomanów z pewnością ucieszy muzyczna strefa kibica. Najmłodsi też na nudę nie będą narzekać.
Czekają na nich dmuchańce, ścianka wspinaczkowa, zjeżdżalnia, pneumatyczny tor zabaw oraz animacje. Zostanie także rozegrany turniej siatkówki plażowej. Do swojego namiotu uczestników zaprosi także Szpital Dziecięcy oraz fundacja „Przyszłość Dla Dzieci”. Ale to nie koniec atrakcji. — Goście imprezy będą też mogli obejrzeć wystawę z okazji obchodzonego w tym roku 50-lecia olsztyńskiej fabryki opon —podkreśla Iwona Jabłonowska koordynator akcji z Michelin.

— To impreza dla całych rodzin — mówi Iwona Żochowska-Jabłońska, dyrektor zarządzający fundacją „Przyszłość Dla Dzieci”. — Ktoś nie biegnie? Niech przyjdzie kibicować! Z roku na rok impreza cieszy się coraz większym powodzeniem. Jak zwykle można będzie liczyć na ekipę wolontariuszy z Fundacji, która też pobiegnie w szczytnym celu. Fundacja i Michelin wielokrotnie już wspierały szpital — dodaje Żochowska-Jabłońska.

Na godzinę 14.45 zaplanowany jest finał, podczas którego dowiemy się, ile pieniędzy udało się uzbierać na rzecz szpitala. Imprezę uświetni Margaret, wokalistka młodego pokolenia. Całe wydarzenie poprowadzi dziennikarz sportowy, Maciej Kurzajewski.

W ubiegłym roku uczestnicy „Kilometrów Pomocy” udowodnili, że mają wielkie serca. Udało się zebrać aż 90 tys. złotych! A to wszystko dlatego, że zawodnicy starali się pokonać jak największy dystans, a firma Michelin za ten dystans zapłaciła. Partnerem akcji jest fundacja „Przyszłość Dla Dzieci”, która od lat współpracuje z Michelin przy akcjach na rzecz Szpitala Dziecięcego. Start imprezy o godzinie 10. Udział w imprezie jest bezpłatny.

Aleksandra Tchórzewska
Źródło Gazeta Olsztyńska

http://m.wm.pl/2017/09/orig/21151475-1453529784715295-2440956136423411153-n-414178.jpg
Polub nas na Facebooku: