Czwartek, 13 sierpnia 2020

Podziel się:

Pobiegną i pojada dla szpitala

2017-09-21 08:55:16 (ost. akt: 2017-09-21 09:15:52)
Na uczestników imprezy będą czekały cztery konkurencje, m.in. rajd rowerowy dorosłych

Na uczestników imprezy będą czekały cztery konkurencje, m.in. rajd rowerowy dorosłych

Autor zdjęcia: Przemysław Getka

Już w sobotę na plaży miejskiej odbędzie się akcja Kilometry Pomocy. Michelin zapłaci za każdy kilometr pokonany przez uczestników imprezy. Pieniądze trafią do szpitala dziecięcego. Fani Margaret będą mogli podziwiać ją na żywo.

Polub nas na Facebooku:
To będzie dzień pełen emocji, adrenaliny i muzycznych wibracji. Już w najbliższą sobotę na plaży miejskiej trzecia odsłona akcji charytatywnej Kilometry Pomocy.

Na scenie wystąpi znana i lubiana przez młode pokolenie Margaret.
Kiedy wokalistka porwie młodzież do zabawy, dzieciaki będą miały okazję poszaleć na specjalnie przygotowanym dla nich placu zabaw. Na najmłodszych czekają dmuchańce, ścianka wspinaczkowa, zjeżdżalnia, pneumatyczny tor zabaw oraz animacje. Zostanie także rozegrany turniej siatkówki plażowej.
Do swojego namiotu uczestników festynu zaprosi także szpital dziecięcy oraz Fundacja „Przyszłość dla Dzieci”.

To tylko część z wielu atrakcji przygotowanych przez Michelin. Miłośników muzyki z pewnością ucieszy muzyczna strefa kibica. Zapraszamy do wspólnej zabawy całe rodziny.
— Goście imprezy będą mogli także obejrzeć wystawę z okazji obchodzonego w tym roku 50-lecia olsztyńskiej fabryki opon — zachęca Iwona Jabłonowska, koordynatorka akcji z Michelin.
Nie zabraknie też sportowych emocji. Na uczestników czekają cztery konkurencje: rajd rowerowy dorosłych, bieg dla dorosłych i młodzieży oraz bieg dla dzieci, a także nowy w tej edycji imprezy — marsz nordic walking.

Zawodnicy jednak nie będą jednak walczyli o najlepsze wyniki, medale czy puchary. Będzie im przyświecał jeden cel: pokonać jak najwięcej kilometrów. W ten sposób pomogą maluchom ze szpitala dziecięcego w Olsztynie. Jak to możliwe?
— Każdy kilometr pokonany przez osoby rywalizujące w kilku konkurencjach zostanie przeliczony na złotówki, które przekażemy na zakup ultrasonografu dla tej placówki — mówią organizatorzy imprezy.
Krystyna Piskorz-Ogórek, dyrektorka szpitala, nie kryje, że ultrasonograf jest bardzo potrzebny małym pacjentom z Klinicznego Oddziału Patologii i Wad Wrodzonych Noworodków i Niemowląt.
— Nareszcie będą miały sprzęt u siebie, na oddziale. To bardzo ułatwi diagnostykę. Tym bardziej że ze sprzętu będą korzystać dzieci z całego regionu! — podkreśla.

Co trzeba zrobić, żeby wziąć udział w imprezie? Wystarczy odrobina czasu i chęci. Mieszkańców naszego regionu na szczęście do pomagania namawiać nie trzeba. Listy startowe zapełniają się błyskawicznie (więcej o imprezie na stronie kilometrypomocy.michelin.pl ). Charytatywnie pobiegną też zorganizowane zespoły pracowników Michelin, personelu szpitala dziecięcego oraz ekipa wolontariuszy z Fundacji „Przyszłość dla Dzieci”.
— Frekwencja dopisuje co roku — mówi Iwona Żochowska-Jabłońska, dyrektor zarządzająca fundacją „Przyszłość dla Dzieci”. — Liczę na to, że tym razem też tak będzie.

W ubiegłym roku udało się zebrać aż 90 tysięcy złotych! A jak będzie w tym roku?
— Tego dowiemy się podczas finału — odpowiadają organizatorzy. — Finał zaplanowany jest na sobotę 23 września na godz. 14.45. Wtedy dowiemy się, ile pieniędzy udało się uzbierać na rzecz szpitala.
Finał uświetni koncert Margaret. Całe wydarzenie poprowadzi dziennikarz sportowy Maciej Kurzajewski.

Początek spotkania o godzinie 10. Udział w imprezie jest bezpłatny.

Aleksandra Tchórzewska
a.tchorzewska@gazetaolsztynska.pl
Źródło "Gazeta Olsztyńska"Polub nas na Facebooku: