Niedziela, 27 września 2020

Podziel się:

Wszystkim powiemy: dziękujemy

2017-11-06 12:05:36 (ost. akt: 2017-11-06 12:18:12)
Fundacja „Przyszłość dla Dzieci” przez 15 lat działalności pomogła wielu podopiecznym

Fundacja „Przyszłość dla Dzieci” przez 15 lat działalności pomogła wielu podopiecznym

Autor zdjęcia: Agata Kurczak

Fundacja „Przyszłość dla Dzieci” od wielu lat z powodzeniem wspomaga potrzebujące dzieci. 6 grudnia będzie świętować swoje 15. urodziny. Z tej okazji odbędzie się koncert, na który zostaną zaproszeni partnerzy od lat wspierający fundację.

Polub nas na Facebooku:
Podniosła muzyka w wykonaniu najlepszych lokalnych instrumentalistów i szczytny cel. Obok takiego wydarzenia nie sposób przejść obojętnie. Koncert odbędzie się w Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej w Olsztynie za miesiąc. Ty też możesz stać się częścią tego doniosłego wydarzenia.

Wkrótce ruszy sprzedaż biletów cegiełek. Całkowity dochód z koncertu zostanie przeznaczony na podopiecznych Fundacji „Przyszłość dla Dzieci”, których obecnie jest ponad 300. — Szacujemy, że przez te intensywne 15 lat udało nam się pomóc tysiącom dzieci. Jedne zostają z nami na dłużej, innym wystarczy pomóc jednorazowo, np. wesprzeć zakup aparat słuchowego. Jednak potrzeby są ogromne, a my staramy się im na wszelkie sposoby sprostać — podkreśla Iwona Żochowska-Jabłońska, dyrektor zarządzająca fundacji.

Organizacja od początku istnienia żywo reaguje na problemy osób, które się do niej zgłaszają. Współpracuje m.in. z olsztyńskim Wojewódzkim Szpitalem Dziecięcym, a także włącza się w akcje profilaktyczne w myśl zasady, że lepiej zapobiegać niż leczyć. Fundacja zbiera, nieodzowne do leczenia małych pacjentów, pieniądze na przeróżne sposoby. Biegi charytatywne, wystawy zdjęć czy oryginalne skarbonki, do których można wrzucać pieniądze, przy okazji się bawiąc, to tylko część szeroko zakrojonej działalności fundacji.

Ostatnio wielkie poruszenie wśród najmłodszych budziła skarbonka w postaci lejka grawitacyjnego, która była częścią wystawy Imaginarium, którą w październiku można było oglądać w jednym z olsztyńskich centrów handlowych.
— Organizujemy różnorodne eventy. Angażują się w nie dzieci, młodzież, również bokserzy, rajdowcy i biegacze. Na różne sposoby uczestniczymy w życiu Olsztyna i jego mieszkańców. Staramy się docierać do ludzi z różnych sfer i o różnych poglądach. Cel jest jeden: zgromadzić jak największą ilość środków potrzebnych na leczenie i rehabilitację naszych małych podopiecznych — podkreśla Iwona Żochowska-Jabłońska.

We wrześniu fundacja wystartowała z 6. edycją zbierania nakrętek. — Nie trzeba mieć góry złota, żeby pomagać. Często nie zdajemy sobie sprawy, że coś, co wydaje się odpadkiem, też ma jakąś wartość. Jedna nakrętka to oczywiście nic nieznaczące ziarenko piasku, ale z ziarenek piasku powstają wielkie budowle. Warto mieć to na uwadze, wynosząc śmieci — podkreśla dyrektor.

W zbieranie nakrętek włączyły się szkoły, przedszkola, biblioteki. Zebrane nakrętki można dostarczyć np. do redakcji „Gazety Olsztyńskiej ”mieszczącej się przy ulicy Partyzantów w Olsztynie, skąd zostaną przekazane fundacji. „Przyszłość dla Dzieci” to oddani pracownicy, ale również wspaniali wolontariusze. Na stałe współpracuje z nią kilkadziesiąt osób.

— Nasi wolontariusze mają pełne ręce roboty. Spotkamy ich chociażby w Intermarche czy Raście, gdzie pomagają pakować zakupy. Odwdzięczyć się im można poprzez wrzucenie kilku groszy do fundacyjnych puszek. Oni wszyscy pomagają nam, bo chcą, a nie, bo muszą. Poświęcają swój wolny czas, by zbierać fundusze na chore dzieci. Mikołajkowy koncert będzie piękną okazją, by im za to z całego serca uroczyście podziękować —zapowiada dyrektor.

Współorganizatorem gali jest marszałek województwa warmińsko-mazurskiego Gustaw Marek Brzezin.

Źródło: Gazeta Olsztyńska

Polub nas na Facebooku: