Sobota, 30 maja 2020

Podziel się:

Mikołajkowy koncert Fundacji

2017-11-08 09:47:11 (ost. akt: 2017-11-08 09:54:32)
Fundacja rocznie na pomoc przeznacza już ponad 800 tysięcy złotych. Od początku swojego istnienia było to w sumie blisko 6 mln zł

Fundacja rocznie na pomoc przeznacza już ponad 800 tysięcy złotych. Od początku swojego istnienia było to w sumie blisko 6 mln zł

Autor zdjęcia: Archiwum Fundacji

Pomaga chorym i niepełnosprawnym dzieciom z naszego regionu. Finansuje leczenie, operacje, sprzęt rehabilitacyjny. Fundacja „Przyszłość dla Dzieci” kończy w tym roku 15 lat! Z tej okazji zaprasza na niezwykły mikołajkowy koncert.

Polub nas na Facebooku:
Na mikołajki czekają z niecierpliwością wszyscy. W tym roku każdy może wcielić się w Świętego Mikołaja i zrobić coś dobrego dla innych. — Wystarczy przyjść 6 grudnia do Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej w Olsztynie — mówi Iwona Żochowska- Jabłońska, szefowa Fundacji „Przyszłość dla Dzieci". — Każdy kto kupi bilet-cegiełkę, wesprze podopiecznych naszej Fundacji, a przy okazji będzie mógł liczyć na wspaniałą zabawę.

Dlaczego taki koncert? W tym roku Fundacja „Przyszłość dla Dzieci” obchodzi wyjątkowy jubileusz. — Kończymy 15 lat — mówi Iwona Żochowska- Jabłońska. — Z tej okazji chcemy zaprosić wszystkich do wspólnego świętowania.

Fundacja „Przyszłość dla Dzieci” jest największą na Warmii i Mazurach organizacją udzielającą indywidualnej pomocy niepełnosprawnym dzieciom. Pod swoimi skrzydłami ma już ponad 300 dzieci. Okazuje się, że w naszym regionie nie brakuje chętnych do czynienia dobra. — W nasze akcje charytatywne włącza się wiele osób bez względu na wiek i status. Pomaga młodzież, dorośli, a nawet dzieci. Wśród naszych partnerów są osoby znane i lubiane. Naszym celem jest zebranie jak największej ilości środków. Zebrane pieniądze przeznaczamy na leczenie i rehabilitację naszych małych podopiecznych — podkreśla Iwona Żochowska-Jabłońska.

Dlatego mikołajkowy koncert będzie doskonałą okazją, żeby podziękować wszystkim, którzy włączają się w życie Fundacji. — Zapraszamy wszystkich, którzy chcą z nami świętować urodziny — mówi szefowa Fundacji. — Uroczysta gala w olsztyńskiej filharmonii z Koncertem Muzyki Filmowej będzie także okazją do podsumowania naszych dotychczasowych działań. Chcemy też podziękować naszym partnerom i przyjaciołom ze świata kultury, rozrywki i sportu, za to, że są z nami.

W połowie miesiąca ruszy sprzedaż biletów cegiełek.

Dzięki podejmowanym przez Fundację działaniom każdego roku sprzęt dociera do potrzebujących dzieci. Ponadto wspólnie z partnerami Fundacja doposaża szpitale i organizuje profilaktyczne badania dzieci — w ciągu ostatnich pięciu lat, do Specjalistycznego Szpitala Dziecięcego w Olsztynie trafił sprzęt o wartości ponad 150 tysięcy złotych i przebadanych zostało ponad 100 dzieci.

Fundacja rocznie na pomoc przeznacza już ponad 800 tysięcy złotych. — Od początku naszego istnienia na wsparcie przeznaczyliśmy blisko 6 mln zł — mówi Iwona Żochowska- Jabłońska.

Fundacja „Przyszłość dla Dzieci” została założona w 2002 roku przez wydawcę „Gazety Olsztyńskiej”.

Współorganizatorem gali jest marszałek województwa warmińsko-mazurskiego Gustaw Marek Brzezin.

Aleksandra Tchórzewska

Źródło: Gazeta Olsztyńska

Polub nas na Facebooku: