Niedziela, 5 lipca 2020

Podziel się:

15 lat minęło jak jeden dzień

2017-11-13 09:08:06 (ost. akt: 2017-11-22 10:56:38)
W piątek olsztyńscy siatkarze wyszli na parkiet w hali Urania w asyście podopiecznych Fundacji „Przyszłość dla Dzieci”

W piątek olsztyńscy siatkarze wyszli na parkiet w hali Urania w asyście podopiecznych Fundacji „Przyszłość dla Dzieci”

Autor zdjęcia: Kacper Kirklewski

W piątek podopieczni Fundacji „Przyszłość dla Dzieci” wspierali siatkarzy AZS-u Olsztyn. A już 6 grudnia w olsztyńskiej filharmonii odbędzie się koncert i uroczysta gala. Tego dnia Fundacja będzie obchodzić 15. urodziny.

Polub nas na Facebooku:
W piątek 10 listopada siatkarze AZS-u mieli niezwykłą eskortę. Tuż przed ligowym spotkaniem z Treflem Gdańsk weszli na parkiet w towarzystwie podopiecznych Fundacji „Przyszłość Dla Dzieci”.

— Piątkowy mecz był wyjątkowy — uważa Iwona Żochowska-Jabłońska, dyrektor Fundacji. — Siatkarze nie tylko zostali wyprowadzeni na parkiet przez naszych podopiecznych, ale sami też ubrani byli w fundacyjne koszulki, żeby okazać wsparcie wspólnego działania.
Skąd taki pomysł? — Po raz kolejny pokazujemy, że pomaganie jest fajne i może przybierać różne formy — odpowiada Iwona Żochowska-Jabłońska. — A wydarzenie sportowe jest doskonałą okazją do przypomnienia, że są osoby potrzebujące. Może nie na sali, z nami, ale gdzieś obok.

Kibice podczas meczu mieli okazję zapoznać się z działalnością Fundacji oraz kampanią zachęcająca do wspierania ponad 300 fundacyjnych dzieci.
Fundacja „Przyszłość Dla Dzieci” już drugi sezon współpracuje z olsztyńskim AZS-em. — Mamy wielu partnerów, którzy chętnie włączają się we wspólne dzieło pomocy. Są to osoby nie tyko ze świata sportu, ale także ze świata kultury i rozrywki — mówi Iwona Żochowska-Jabłońska.

Indykpol AZS Olsztyn zawsze chętnie włącza się w akcje charytatywne. — Klub wykorzystuje swoją medialność, żeby pomagać — mówi w rozmowie z Gazetą Marcin Zarębski, menadżer AZS-u. — Najchętniej włączamy się w akcje regionalne, lokalne. Jeśli mamy komuś pomóc, to dzieciom z regionu. A ta Fundacja od lat działa prężnie i pomaga swoim podopiecznym. My bez zastanowienia do tej pomocy się włączamy! — dodaje Marcin Zarębski.

Przypomnijmy, że Fundacja „Przyszłość dla Dzieci” została założona w 2002 roku przez wydawcę „Gazety Olsztyńskiej” i „Dziennika Elbląskiego”. Jest największą na Warmii i Mazurach organizacją udzielającą indywidualnej pomocy niepełnosprawnym dzieciom. Okazuje się, że w naszym regionie jest wielu darczyńców i chętnych do pomagania. — Zależy nam, żeby uzbierać jak największą ilość środków. Dzięki nim jesteśmy w stanie opłacić leczenie i rehabilitację naszych podopiecznych. Cieszy nas, że w akcje charytatywne włącza się wiele osób— podkreśla Iwona Żochowska-Jabłońska.

Już 6 grudnia będzie okazja, żeby tym wszystkim osobom podziękować. Fundacja obchodzi wyjątkowy jubileusz. — Tego dnia kończymy 15 lat. Zapraszamy wszystkich, którzy chcą z nami świętować urodziny — mówi szefowa Fundacji.
Uroczysta gala odbędzie się w Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej. Wysłuchamy Koncertu Muzyki Filmowej, będzie też okazja do podsumowania dotychczasowych działań Fundacji. — Chcemy przede wszystkim podziękować tym, którzy przez wiele lat są z nami, bo tylko dzięki temu możemy pomagać na tak dużą skalę — podkreśla szefowa Fundacji.
Za kilka dni rozpocznie się sprzedaż biletów cegiełek. Współorganizatorem gali jest marszałek województwa warmińsko-mazurskiego Gustaw Marek Brzezin.

Aleksandra Tchórzewska
a.tchorzewska@gazetaolsztynska.pl
Polub nas na Facebooku: