Niedziela, 27 września 2020

Podziel się:

Biała sobota dla maluchów

2018-02-13 10:39:02 (ost. akt: 2018-02-15 15:23:37)

Autor zdjęcia: Fot. archiwum Fundacji

Wrześniowa akcja „Kilometry pomocy” będzie miała swój finał w sobotę 17 lutego. Rodzice ze swoimi niemowlakami mogą zapisać się na bezpłatne badania USG, które zostanie wykonane za pomocą sprzętu pozyskanego podczas jesiennym biegu.

Polub nas na Facebooku:
Kilometry pomocy” we wrześniu już po raz trzeci połączyły olsztyniaków. To impreza charytatywna, podczas której za każdy wybiegany, wyjeżdżony i wychodzony kilometr Michelin płacił 10 zł. Wszystko to na rzecz Wojewódzkiego Specjalistycznego Szpitala Dziecięcego. Partnerem i współorganizatorem akcji jest Fundacja „Przyszłość dla Dzieci”.

Zebrano 105 tys. zł. Pieniądze przeznaczono na nowoczesny ultrasonograf, który równy tydzień temu zasilił olsztyński szpital. W sobotę olsztyniacy będą mogli z niego skorzystać. Szpital we współpracy z Fundacją organizuje bowiem białą sobotę.
Wszyscy czujni rodzice, których dzieci nie mają więcej niż pół roku i które mają ku temu wskazania, mogą tego dnia przyjść do szpitala i bez kolejki i zbędnego oczekiwania swoje dzieci tym nowoczesnym sprzętem przebadać. A chodzi o przezciemiączkowe USG główki.

Na badanie można się zarejestrować w czwartek i piątek w godz. 10-15 pod numerem telefonu 514 800 915.

Ta sobota w szpitalu będzie intensywna również z innego powodu. Tego dnia odbędzie się kolejna edycja Szkoły Rodzica Wcześniaka. Rodzice będę mieli możliwość wymiany doświadczeń ze specjalistami, którzy na co dzień zajmują się dziećmi urodzonymi przed terminem — zaczynając od leczenia, a na rehabilitacji, karmieniu i szeroko pojętej pielęgnacji kończąc.
—Tu zapisy nie obowiązują. Zapraszamy wszystkich o 9 do sali konferencyjnej szpitala dziecięcego — mówi dr n. med. Anna Kossakowska-Krajewska, jedna z organizatorek.

http://m.wm.pl/2018/02/orig/plakat-fundacja-2018-bialasobota-446857.jpg
por

Źródło: Gazeta Olsztyńska

Polub nas na Facebooku: