Wtorek, 11 sierpnia 2020

Podziel się:

Michelin i Fundacja zapraszają do szpitala na białą sobotę

2018-02-16 10:16:15 (ost. akt: 2018-02-16 10:20:21)

W sobotę 17 lutego szpital dziecięcy w Olsztynie zaprasza na białą sobotę. Będzie można skorzystać z bezpłatnego badania. To wspólna akcja Michelin i Fundacji.

Polub nas na Facebooku:
O 9 rano w sali konferencyjnej rozpocznie się cykl wykładów z projektu Szkoła Rodziców Wcześniaka. Specjaliści z zakresu neonatologii, laktacji i rehabilitacji będą mówili, jak odpowiednio zająć się przedwcześnie urodzonymi dziećmi.

— Skupię się na medycznej stronie. Opowiem o samym wcześniaku i o tym, jakie powikłania mogą się pojawić w rezultacie przedterminowego porodu. Będą mi towarzyszyły dwie specjalistki: mgr Iwona Nadratowska, międzynarodowy dyplomowany konsultant laktacyjny, oraz mgr Danuta Krzywda, fizjoterapeutka. Będzie więc można zasięgnąć wiedzy z różnych dziedzin — podkreśla jedna z organizatorek wydarzenia, dr n. med. Anna Kossakowska-Krajewska, pediatra i neonatolog z Oddziału Klinicznego Patologii i Wad Wrodzonych Noworodków i Niemowląt.

Druga część białej soboty to bezpłatne badania nowym specjalistycznym sprzętem, który w zeszłym tygodniu pojawił się w szpitalu. W godz. 10-12 za jego pomocą będą wykonywane przezciemiączkowe badania USG. Zapraszamy rodziców z dziećmi do 3 miesiąca życia. Rejestracja telefoniczna w piątek w godz. 10-15 pod numerem telefonu 514 800 915.

— Serdecznie zapraszamy zainteresowanych. Bardzo się cieszymy, że setki olsztyniaków przyłączyły się do wrześniowej akcji organizowanej przez Michelin i naszą fundację. Dzięki temu w szpitalu pojawił się nowy sprzęt — podkreśla Iwona Żochowska-Jabłońska, dyrektor zarządzająca Fundacji „Przyszłość dla Dzieci”.

ap
Polub nas na Facebooku: