Sobota, 4 lipca 2020

Podziel się:

Bez kolejek i jeszcze za darmo

2018-02-19 08:54:03 (ost. akt: 2018-02-19 15:53:10)
Fundacja „Przyszłość dla Dzieci” i ludzik Michelin zadbali o dobry nastrój małych pacjentów

Fundacja „Przyszłość dla Dzieci” i ludzik Michelin zadbali o dobry nastrój małych pacjentów

Rodzice niemowląt mogą spać spokojnie. Ich dzieci zostały przebadane podczas białej soboty zorganizowanej przez szpital dziecięcy, Fundację oraz Michelin. Badania przeprowadzono ultrasonografem kupionym dzięki akcji Kilometry Pomocy.

Polub nas na Facebooku:
W domu państwa Żylińskich z Olsztyna księżniczką jest Weronika. Ma zaledwie dwa miesiące i zdążyła skraść serce rodziców i dużo starszych braci.
— Niby wiem więcej, bo mam w domu 19- i 12-latka, ale też bardziej się boję — opowiada o swoim macierzyństwie Anna Żylińska, mama dziewczynki.

A zatem nic dziwnego, że w sobotę kobieta odwiedziła Wojewódzki Specjalistyczny Szpital Dziecięcy w Olsztynie. Właśnie tam w komfortowych warunkach były badane dzieci do trzeciego miesiąca życia. Bez kolejek, pośpiechu i za darmo!
Pani Anna Żylińska: — O białej sobocie dowiedziałam się z portalu społecznościowego. Moja ciąża niestety przebiegała z toksoplazmozą. Cieszę się, że mogłam córkę zabrać na przezciemiączkowe badanie USG. Na szczęście wszystko jest w porządku, a Weronika zniosła to badanie spokojnie.

Pani Anna nie kryje, że takie akcje profilaktyczne jak ta są bardzo potrzebne. Dlaczego? — Bo można przyjść bez skierowania i podpytać neonatologów o to, co rodzic powinien wiedzieć — podkreśla.

Sylwia i Grzegorz Kujawa z Olsztyna na badanie zabrali 9- tygodniową Polę.
— Super, że jest taka akcja! — nie kryła radości pani Sylwia. — My dostaliśmy skierowanie na USG, ale termin był bardzo odległy. A tak nie musieliśmy czekać! Badanie pokazało, że wszystko jest w porządku.

Magdalena Wolfram do szpitala przyjechała z podolsztyńskich Klewek.
— Moja Marysia całe badanie przespała — mówiła z uśmiechem. — Takie badania jak te są bardzo potrzebne. Wiadomo, że u takich maluchów nie można czekać, trzeba reagować od razu i szukać pomocy u specjalistów.

Przypomnijmy raz jeszcze, że badanie zostało wykonane na supernowoczesnym ultrasonografie. To właśnie ten sprzęt został kupiony dzięki akcji Kilometry Pomocy. To impreza charytatywna, podczas której za każdy wybiegany, wyjeżdżony i wychodzony kilometr Michelin płacił 10 zł. Wszystko to na rzecz Wojewódzkiego Specjalistycznego Szpitala Dziecięcego.

W trzeciej edycji Kilometrów Pomocy zebrano aż 105 tysięcy złotych. Partnerem i współorganizatorem akcji jest Fundacja „Przyszłość dla Dzieci”.

Iwona Żochowska-Jabłońska: — Cieszy nas to, że kolejny raz możemy współpracować ze sobą i zrobić coś dobrego dla najmłodszych mieszkańców Warmii i Mazur .

Podczas białej soboty z nowoczesnego sprzętu mogli skorzystać mali pacjenci.

Ale to nie wszystko. Organizatorzy nie zapomnieli także o rodzicach wcześniaków. Właśnie im dedykowali Szkołę Rodzica Wcześniaka, cykl wykładów, podczas których można było posłuchać o pielęgnacji przedwcześnie urodzonych dzieci i zadać pytania specjalistom. Porad udzielały dr n. med. Anna Kossakowska-Krajewska, pediatra i neonatolog z Oddziału Klinicznego Patologii i Wad Wrodzonych Noworodków i Niemowląt w szpitalu dziecięcym, mgr Iwona Nadratowska, międzynarodowy dyplomowany konsultant laktacyjny, oraz mgr Danuta Krzywda, fizjoterapeutka.

W czasie kiedy trwały badania, wolontariusze Fundacji „Przyszłość dla Dzieci” nie próżnowali. Odwiedzili małych pacjentów szpitala dziecięcego. Z kolorowych balonów czarowali zwierzęta, malowali twarze i bawili się z dziećmi. W wędrówce po szpitalnych salach i korytarzach towarzyszył im ludzik Michelin, który wywoływał uśmiech na dziecięcych twarzach.

Aleksandra Tchórzewska
a.tchorzewska@gazetaolsztynska.pl


Wpisz w rozliczeniu rocznym numer KRS 0000148747. Oprócz tego w każdej chwili możesz dokonać wpłaty na konto fundacji: 58 1240 1590 1111 0000 1453 6887.

Źródło: Gazeta Olsztyńska

Polub nas na Facebooku: