Niedziela, 12 lipca 2020

Podziel się:

Podziel się jednym procentem

2018-04-03 08:17:43 (ost. akt: 2018-04-18 09:09:27)

Autor zdjęcia: Arch. Fundacji

Podopieczni Fundacji "Przyszłość dla Dzieci" czekają na wsparcie. Koszty leczenia są ogromne, a bez nich dzieci nie mają szans na powrót do zdrowia.

Polub nas na Facebooku:
http://m.wm.pl/2017/01/orig/1-logo-programu-358385.jpg

Jarek z Olsztyna ma 4,5 roku. — Syn urodził się zdrowy — wspomina pani Emilia, mama chłopca. — Dopóki nie skończył 1,5 roku, wydawało się, że jest wszystko dobrze. Ale potem doszło do napadu padaczkowego. Były badania, wizyty w szpitalu. Odkryto torbiel przy skroni.

Kolejne lata przynosiły następne złe diagnozy: okazało się, że chłopiec jest upośledzony umysłowo. Lekarze stwierdzili też, że cierpi na autyzm wczesnodziecięcy. Jarek chodzi do przedszkola specjalnego.
— Uczy się być w grupie. Potrafi komunikować się gestami. Wcześniej tylko stał i krzyczał — wspomina mama chłopca.

Pani Emilia nie mogła wyjść z dumy, kiedy Jarek podczas balu karnawałowego w przedszkolu został okrzyknięty najlepszym tancerzem. — Wygrał konkurs. Uwielbia tańczyć!

Rodzice Jarka mieszkają na stancji. Żywicielem rodziny jest mąż pani Emilii. Chłopiec ma młodszą siostrę Anię, która też nie rozwija się prawidłowo. Jedynym marzeniem rodziców jest to, żeby dzieci były zdrowe.
— Nie wiem, czy syn będzie w przyszłości samodzielny — odpowiada pani Emilia, która mimo tylu życiowych trudności nie traci pogody ducha. — Mąż mi zawsze powtarza, że lepiej się śmiać, niż płakać.

Jarek jest jednym z podopiecznych Fundacji „Przyszłość dla Dzieci”. Został już tylko miesiąc na rozliczenie się z fiskusem. Pamiętajmy o tym, że przy okazji możemy pomóc chorym dzieciom z Warmii i Mazur. Zachęcamy do przekazania jednego procenta swojego podatku Fundacji „Przyszłość dla Dzieci”. — Pomagamy już 15 lat. Dzięki temu mamy duże doświadczenie i wiemy, gdzie pomoc jest najbardziej potrzebna — mówi Iwona Żochowska-Jabłońska, dyrektor zarządzająca Fundacją „Przyszłość dla Dzieci”. Przekazanie 1 procenta to niewielki gest, który może pomóc.

Aleksandra Tchórzewska


Jeden procent podatku można przekazać Fundacji „Przyszłość dla Dzieci”, wpisując numer KRS 0000148747 w zeznaniu podatkowym. Oprócz tego można w każdej chwili dokonać wpłaty na na konto fundacji: 58 1240 1590 1111 0000 1453 6887.

Źródło: Gazeta Olsztyńska

Polub nas na Facebooku: