Poniedziałek, 10 sierpnia 2020

Podziel się:

To niewielki gest, który może odmienić ich życie

2018-04-03 08:27:44 (ost. akt: 2018-04-18 09:08:59)

Autor zdjęcia: Arch. Fundacji

Jeden procent podatku może pomóc podopiecznym Fundacji „Przyszłość dla Dzieci”. Na Państwa pomoc czeka m.in. niespełna dwuletni Dominik z Sadunów.

Polub nas na Facebooku:
http://m.wm.pl/2017/01/orig/1-logo-programu-358385.jpg

Weronika, starsza siostra Dominika, czasami bywa zazdrosna o mamę. Chłopiec często bywa z nią w szpitalu i wtedy dziewczynka tęskni. Ostatnio leżał dwa tygodnie. — Łzy mi się kręciły jak córka przysyłała nam laurki — opowiada pani Teresa, mama dzieci. — Ale Weronika rozumie, że syn wymaga większej opieki.
2-letni Dominik cierpi na chorobę genetyczną Acyduria Glutarowa Typu 1 (choroba neurologiczna, której Istotą jest nieprawidłowa przemiana wybranych białek - red.).

Jest intensywnie rehabilitowany. Wymaga specjalistycznej diety.
Chłopiec lękiem reaguje na wszelkie badanie i zabiegi. Boi się kroplówek. Nic dziwnego, od pierwszych dni życia skazany jest na częste wizyty w szpitalu.
Ale w życiu Dominika też świeci słońce. — Syn zaczyna powoli stawać na nóżki — nie kryje radości mama chłopca. — Widać, że rehabilitacja przynosi efekty.
Chłopczyk jest pod opieką Ośrodka Rehabilitacji Dziennej w Giżycku. Mama Dominika jeździ z nim do Instytutu Matki i Dziecka w Warszawie.
— Kto nie zna Dominika, ten nie wie, że nasze życie wygląda zupełnie inaczej niż w rodzinach, gdzie są zdrowe dzieci — mówi.

Prywatna rehabilitacja, wizyty u specjalistów, leki, specjalna diety to ogromne koszty. Pani Teresa z uwagi na chorobę syna, nie może iść do pracy, Utrzymuje się z zasiłku rehabilitacyjnego. Potrzebuje pomocy finansowej.

Fundacja „Przyszłość dla Dzieci” pomaga właśnie takim dzieciom jak Dominik. — Finansujemy leczenie i rehabilitację niepełnosprawnych dzieci z Warmii i Mazur, kupujemy sprzęt medyczny i rehabilitacyjny, doposażamy szpitale oraz organizujemy akcje profilaktyki kierowane do dzieci — wylicza Iwona Żochowska-Jabłońska, dyrektor zarządzający Fundacją. I zachęca, żeby włączyć się w kampanię i podarować jeden procent podatku.


Jeden procent podatku można przekazać Fundacji „Przyszłość dla Dzieci”, wpisując numer KRS 0000148747 w zeznaniu podatkowym. Oprócz tego można w każdej chwili dokonać wpłaty na na konto fundacji: 58 1240 1590 1111 0000 1453 6887.

Źródło: Gazeta Olsztyńska

Polub nas na Facebooku: