Sobota, 11 lipca 2020

Podziel się:

Pokonają kilometry, żeby pomóc

2018-05-17 08:16:46 (ost. akt: 2018-05-18 11:23:23)
Bieg pozwala połączyć pasję i zabawę z pomocą

Bieg pozwala połączyć pasję i zabawę z pomocą

Autor zdjęcia: Fot. Grzegorz Czykwin

Do biegu, gotowi, start! Już 3 czerwca w Olsztynie odbędzie się II edycja wyjątkowego „Biegu o Złotą Monetę”. To charytatywna impreza sportowa, w której może wziąć udział każdy. I wesprzeć małych podopiecznych Fundacji "Przyszłość dla Dzieci".

Polub nas na Facebooku:
Biegać każdy może...! I przy okazji pomóc. Już 3 czerwca w parku im. Janusza Kusocińskiego w Olsztynie odbędzie się II edycja „Biegu o Złotą Monetę”.
To impreza, w której udział może wziąć każdy: i mały biegacz, i dorosły. Bo, w odróżnieniu od zawodów, nie wynik i czas się liczy. Kto będzie pierwszy na mecie?

To akurat nie ma najmniejszego znaczenia. Nikt nie będzie nerwowo patrzył na zegarek, bo w tej imprezie liczy się coś zupełnie innego!
Dlaczego? Bo „Bieg o Złotą Monetę” to bieg charytatywny.

Jego idea jest prosta. — Każda złotówka z zakupu pakietów startowych zostanie przeznaczona na Fundację „Przyszłość dla Dzieci” — wyjaśnia Paweł Pszczółkowski, ambasador biegu.

Dorośli biegacze pokonają trasę o łącznej długości 5 kilometrów. Dzieci do lat 7 — dystans 300 m, dzieci 8-11 lat — 600 m, a młodzież 12-15 lat dystans 1 km. — Każdy, kto regularnie biega albo nawet tylko truchta po pracy w parku, jest w stanie przebiec 5 km — przekonuje Paweł Pszczółkowski. — Zresztą, nie trzeba też pokonywać całego dystansu. Można przyjść, żeby po prostu dobrze się bawić!
A jak było w ubiegłym roku? — Bardzo pozytywnie! — wspomina Paweł Pszczółkowski. — Była bardzo duża frekwencja, dopisała też pogoda . Była świetna atmosfera. Bieg charytatywny sprawia, że biegaczy jest więcej niż na zwykłym biegu. Ludzie po prostu chcą pomóc.

— Serdecznie zapraszam na tę imprezę wszystkich biegaczy — mówi Pszczółkowski. — Im więcej osób na starcie, tym większa kwota na fundację!
II edycja „Biegu o Złotą Monetę” jest częścią finału akcji Kilometry dobra. Kilometry dobra to akcja charytatywna, podczas której zbiera się pieniądze przeznaczone na cele charytatywne. W finale akcji wymienia się je na monety jednozłotowe, które potem są układane w ciągi monet, czyli Kilometry dobra.
Podsumowane akcji odbędzie się podczas Pikniku Fundacji. W tamtym roku udało się zebrać 59 tys. zł.

Jak zapisać się na bieg? Wystarczy wejść na na stronię internetową fundacji lub na stronę superczas.pl

Na starcie znów pojawi się Marta Niedźwiedź, właścicielka Playschool. — Zaczęłam biegać 3 lata temu. Na początku biegałam rekreacyjnie. Później pomyślałam, że warto wziąć udział w jakichś zawodach. Wiadomo: adrenalina, pakiet startowy i zmierzenie się ze sobą, aby dobiec do końca — opowiada. — A potem zobaczyłam, że można połączyć przyjemne z pożytecznym.
Jeśli pani Marta pokonuje półmaraton albo Bieg Jakubowy, zawsze wybiera ścieżkę charytatywną. — Dopłacę parę groszy więcej, ale mam satysfakcję z tego, że biegnę nie tylko dla zdrowia ale żeby pomóc! — podkreśla.

Impreza odbędzie się pod patronatem prezydenta Olsztyna Piotra Grzymowicza i marszałka województwa warmińsko-mazurskiego Gustawa Marka Brzezina.

Partnerem wydarzenia jest powiat olsztyński oraz BGŻ BNP Paribas w Olsztynie.

— Głównym celem „II Biegu o Złotą Monetę” jest zebranie funduszy na leczenie i rehabilitację chorych i niepełnosprawnych podopiecznych Fundacji „Przyszłość dla Dzieci” — mówi Iwona Żochowska-Jabłońska dyrektor zarządzająca fundacji. — A tu można połączyć i swoją pasję, i zabawę z pomocą. W ubiegłym roku na starcie stawiło się wielu biegaczy, którzy chcieli zrobić coś dobrego. Zdarzało się, że na różnych dystansach biegły całe rodziny. To pokazuje, że olsztynianie lubią spędzać czas aktywnie i mają dobre serca. Mam nadzieję, że w tym roku bawić się z nami będzie jeszcze więcej osób. Zapraszamy serdecznie wszystkich do wspólnej zabawy!

Źródło: Gazeta Olsztyńska

Polub nas na Facebooku: