Wtorek, 29 września 2020

Podziel się:

Przedszkolaki na rajdzie dobra

2018-05-18 09:54:48 (ost. akt: 2018-05-18 11:27:03)
Dzieci z Przedszkola Miejskiego nr 5 wzięły udział w rajdzie pieszych

Dzieci z Przedszkola Miejskiego nr 5 wzięły udział w rajdzie pieszych

Autor zdjęcia: Arch. przedszkola

W jakim wieku można zacząć pomagać? W każdym! Udowadniają to przedszkolaki z Przedszkola Miejskiego nr 5 i uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 19 w Olsztynie. A już w sobotę w olsztyńskiej Aurze wspaniała zabawa dla małych i dużych!

Polub nas na Facebooku:
Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 19 w Olsztynie co roku czekają na akcję Kilometry Dobra. Nic dziwnego, wtedy nie tylko świetnie się bawią, ale także pomagają swoim chorym i niepełnosprawnym rówieśnikom. W tym roku wykonały prace plastyczne. — Ciągle wymyślamy jakąś nową inicjatywę, żeby dzieciaki się nie znudziły — opowiada Anna Sakowska, nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej i koordynatorka akcji w szkole. — W tym roku sprawdziła się aukcja prac, bo wszyscy chętnie wzięli w niej udział. I dzieci, i rodzice bardzo się zaangażowali się. Udało nam się zebrać aż 1600 złotych!

Aukcja prac już za uczniami, ale zabawa będzie trwała dalej. Już w sobotę 19 maja odbędzie się festyn szkolny, podczas którego uczniowie wystąpią w charakterze wolontariuszy. Przed finałem akcji chcą wziąć udział w akcji „Kilometry Dobra wspieramy, kilometry odbieramy”.
— Zrobimy stoisko z gadżetami i w ten sposób pomożemy chorym dzieciom — zapowiada Anna Sakowska.

Dołącz do akcji i tu wpłać swoją złotówkę:
POMÓŻ TERAZ

Z kolei dzieci z Przedszkola Miejskiego nr 5 w Olsztynie w środę wzięły udział w rajdzie pieszych. Było kolorowo, głośno i radośnie. — Dopisała pogoda i humory też — opowiada z uśmiechem Karolina Sakowicz, nauczycielka z tego przedszkola i organizatorka marszu. — Przed wejściem zachęcałyśmy do zaopatrzenia się w bilety wstępu. Przyświecało nam hasło: „Z bilecikiem pędź na rajd chybcikiem”.

Przedszkolaki pokonały kilka kilometrów ze śpiewem na ustach. A potem był czas na odpoczynek. — Rozłożyliśmy koce, były przekąski, picie wody i nabieranie sił na powrót — opowiada Karolina Sakowicz.
I dodaje, że dopisała frekwencja. A rodzice maluchów czekają na kolejną akcję!

A już w sobotę 19 maja w Aura Centrum w Olsztynie szykuje się wyjątkowa zabawa. Przy głównym wejściu będzie czekała niezwykła skarbonka. Skarbonką będzie lejek grawitacyjny. Jeśli wpuścimy monetę równolegle do krawędzi, moneta będzie wirować. Krótko mówiąc: odbędzie się niezwykły wyścig monet.

Ale to nie wszystko. Najmłodsi będą mieli okazję wziąć udział we wspaniałej zabawie — układaniu złotówek.
— Goście imprezy obejrzą też wystawę zdjęć małych podopiecznych Fundacji "Przyszłość dla Dzieci". Chcemy pokazać, że podopieczni Fundacji to dzieci, które żyją wśród nas — mówi Iwona Żochowska-Jabłońska, dyrektor zarządzająca fundacją.

A finał Kilometrów Dobra tuż tuż! 3 czerwca w parku im. Janusza Kusocińskiego w Olsztynie podsumujemy tę niezwykłą kampanię.
Będzie częścią pikniku Fundacji, jednego z największych imprez w mieście. Biegacze wystartują w biegu charytatywnym na dystansie 5 km. Na bieg już można zapisać się na stronie internetowej fundacji lub na stronie superczas.pl.

Wszystkie pieniądze zebrane w akcji Kilometry Dobra zostaną zamienione na monety jednozłotowe.

— Wszystkich olsztynian i gości serdecznie zapraszamy do wspólnej zabawy — mówi Iwona Żochowska-Jabłońska. — To impreza dla całych rodzin. Każdy znajdzie coś dla siebie.

Impreza odbędzie się pod patronatem prezydenta Olsztyna Piotra Grzymowicza i marszałka województwa warmińsko-mazurskiego Gustawa Marka Brzezina. Partnerem wydarzenia jest powiat olsztyński oraz BGŻ BNP Paribas w Olsztynie.

Źródło: Gazeta Olsztyńska

Polub nas na Facebooku: