Niedziela, 27 września 2020

Podziel się:

Dobra Aura na pomaganie

2018-05-18 11:09:38 (ost. akt: 2018-05-18 11:21:45)

Czy wiesz, że 1 metr to 44 złote? W sobotę 19 czerwca w Aura Centrum Olsztyna możesz ułożyć z nami Kilometry Dobra. Zabierz kolegę i koleżankę i przyjdź do nas. Przynieś swoją złotówkę i poznaj fundacyjne dzieci!

Polub nas na Facebooku:
Już w sobotę od godziny 12.00 w Aurze można będzie zmierzyć dobro. Można będzie również obejrzeć niezwykłą wystawę fotograficzną „Dzieciństwo to najważniejszy start”. Na zdjęciach prezentują się podopieczni Fundacji „Przyszłość dla Dzieci”.
—To właśnie dla nich układamy Kilometry Dobra, mówi Iwona Żochowska-Jabłońska Dyrektor Zarządzająca Fundacji. Dzieci, którym pomagamy to nasi sąsiedzi, Wasze pociechy chodzą z nimi do przedszkola czy szkoły, dodaje.

Wszyscy ci, którym los dzieciaków objętych skrzydłami fundacji „Przyszłość dla dzieci” nie jest obojętny spotkają się, aby wspólnie kwestować w akcji „Kilometry dobra”. To akcja charytatywna, podczas której zbiera się pieniądze. Fundacja zbiera pieniądze w szkołach, przedszkolach, firmach czy na festiwalach. Aura włącza się w akcję już drugi rok z rzędu. Liczy się każdy nominał. Zebrane pieniądze zamieniane są na złotówki, a z nich przy pomocy taśmy robione metrowe odcinki. Jeden metr to 44 złotówki.
– Chcemy pokazać ludziom, że każdy nawet najdrobniejszy nominał ma znaczenie. Że wspólnie mamy moc, a zebrane złotówki mogą tworzyć kilometry dobra. Potrzebujemy ich, aby zapłacić za rehabilitację i leki, aby zakupić sprzęt medyczny naszym małym podopiecznym, podkreśla Agnieszka Terebiłów, koordynatorka akcji w Olsztynie.

W galerii pojawią się także wolontariusze. Kto nie miał jeszcze okazji wspomóc podopiecznych, będzie mógł zrobić to teraz. Przy głównym wejściu czeka wyjątkowa skarbonka - "lejek grawitacyjny", do którego można wrzucić monetę i zobaczyć jak wspaniale wiruje.

Nie mozesz spotkać się z nami w Aurze, a chcesz dołaczyć do akcji, możesz wpłacić swoją złotówkę tu:
POMÓŻ TERAZ

Finał akcji odbędzie się już 3 czerwca podczas Pikniku w parku Kusocińskiego w Olsztynie. Imprezie będzie towarzyszył bieg charytatywny „O złotą monetę”.

Zapisy na bieg już ruszyły! Każdy, kto weźmie w nim udział, wesprze podopiecznych fundacji. Zapraszamy małych i dużych. Ale zanim nadejdzie finał, Fundacja „Przyszłość dla Dzieci” jutro w Aurze zmierzy dobro.

Zapraszamy do wspólnej zabawy!
Polub nas na Facebooku: