Sobota, 4 lipca 2020

Podziel się:

To będzie zabawa dla całych rodzin!

2018-05-25 08:48:54 (ost. akt: 2018-05-25 09:02:45)
Na wszystkich uczestników Pikniku Fundacji czeka dobra zabawa

Na wszystkich uczestników Pikniku Fundacji czeka dobra zabawa

Na ten dzień czekają wszyscy olsztynianie. Już 3 czerwca w parku Kusocińskiego odbędzie się Piknik Fundacji "Przyszłość dla Dzieci". To impreza, w której każdy znajdzie coś dla siebie. W programie m.in. trening z bokserem Przemysławem Opalachem i biegi charytatywne.

Polub nas na Facebooku:
Zumba, malowanie twarzy, warsztaty dla dzieci — nie sposób wymienić wszystkich atrakcji, które pojawią się podczas Pikniku Fundacji. — Na pewno będzie ich ogrom — zapewnia Iwona Żochowska-Jabłońska, dyrektor zarządzająca Fundacji „Przyszłość dla Dzieci”. — Będą zabawy, konkursy, animacje.
Fanów boksu na pewno ucieszy to, że poćwiczą pod okiem mistrza boksu Przemysława Opalacha.

Prawdziwym hitem dla najmłodszych uczestników będzie... ryżownica. — To miejsce, przypominające trochę piaskownicę, do którego wchodzą dzieci. Bardzo je to wycisza i uspokaja. Ryż jest w różnych kolorach. Dzieci wyszukują w nim kryształków. Maluchy to uwielbiają! — opisuje Iwona Żochowska- Jabłońska.
Sport i zabawa tego dnia zawładną tego dnia Olsztynem. — Znajdzie się miejsce na rugby, na pokazy policjantów i na kolorowe balony. Każdy znajdzie coś dla siebie. Podczas naszego pikniku mogą bawić się całe rodziny — przekonuje szefowa fundacji.

Scenę rozgrzeje gorący repertuar w wykonaniu wokalistki Sary Szymczak&M.A.B.S. Usłyszymy m.in. „Miłość”, „Zejdź z mojej chmury”. — Na pewno będzie mój autorski repertuar, ale nie zabraknie też fajnych, żywych coverów — zapowiada Sara.

Artystka nie miała wątpliwości, że musi włączyć się w akcję Kilometry Dobra. — Lubię pomagać. Dobro powraca — uważa.

Natomiast biegacze wystartują w charytatywnym „Biegu o Złotą Monetę”. Na bieg można zapisać się na stronie internetowej fundacji lub na stronie superczas.pl. Jest też dobra wiadomość dla spóźnialskich: na biegi dziecięce można zapisać się nawet w dniu zawodów!

O rozgrzewkę przed biegiem dla dorosłych zadba Planeta Formy. Zapewni też zumbę i jumping.

I co najważniejsze: podczas pikniku podsumujemy akcję Kilometry Dobra. Wszystkie zebrane przez te trzy miesiące (bo tyle trwa kampania) pieniądze zostaną zamienione na monety jednozłotowe.

— Dzieci uwielbiają układać złotówki — zapewnia Iwona Żochowska-Jabłońska. — Zwłaszcza, że to się wiąże z fajną zabawą: monety połączymy taśmą klejącą i w ten sposób stworzymy metrowe odcinki. Maluchy, cieszą się, jak widzą węża ułożonego z pieniędzy.

Pieniądze zostaną przeznaczone na rehabilitację i leczenie podopiecznych Fundacji „Przyszłość dla Dzieci”.

Piknik Fundacji już 3 czerwca w parku im. Janusza Kusocińskiego w Olsztynie.
Impreza odbędzie się pod patronatem prezydenta Olsztyna Piotra Grzymowicza i marszałka województwa warmińsko-mazurskiego Gustawa Marka Brzezina. Partnerem wydarzenia jest powiat olsztyński oraz oddział olsztyński BGŻ BNP Paribas w Olsztynie.

Aleksandra Tchórzewska

Źródło: Gazeta Olsztyńska

Polub nas na Facebooku: