Wtorek, 11 sierpnia 2020

Podziel się:

Spotkajmy się na pikniku w parku!

2018-05-29 08:19:50 (ost. akt: 2018-06-03 13:40:15)

Autor zdjęcia: Zbigniew Woźniak

W niedzielę Fundacja „Przyszłość dla Dzieci” zaprasza na piknik. Nie jest to jednak zwyczajny piknik. To impreza dla całych rodzin, podczas której nie ma miejsca na nudę.

Polub nas na Facebooku:
Na uczestników czeka m.in. zumba, animacje, balony w kształcie zwierząt i wiele innych atrakcji.

Warsztaty dla dzieci zorganizuje Playschool. Najmłodsi będą mogli zamienić się także w małych konstruktorów. — Wspólnie z firmą Alexander zapewnimy gry i zabawy małym uczestnikom pikniku — zapowiada Roksana Prusaczyk, olsztyńska blogerka i mama dwójki dzieci. — Na stoliku pojawią się metalowe części, z których dzieci mogą zbudować to, co tylko chcą. Do tego będą służyły im klucze do skręcania. Mogą posługiwać się swoją wyobraźnią albo korzystać z instrukcji.

Jest też dobra wiadomość dla osób, które dbają o swoją sylwetkę. W namiocie Wojewódzkiego Specjalistycznego Szpitala Dziecięcego w Olsztynie poznają zagadnienia z dietetyki, a nawet zrobią pomiar i analizę składu ciała.
Podsumujemy też akcję Kilometry Dobra. A dosłownie... zmierzymy dobro. W jaki sposób? Uzbierane pieniądze w akcji zostaną wymienione na monety jednozłotowe. Ułożymy z nich jak najdłuższy dywan, żeby pobić rekord Guinnessa. W ubiegłym roku udało się uzbierać aż 59 123,99 złotych!
— Układanie ciągu monet to świetna zabawa dla najmłodszych — uważa Iwona Żochowska-Jabłońska, dyrektor zarządzająca Fundacji „Przyszłość dla Dzieci”. — Wszystkie uzbierane pieniądze zostaną przeznaczone na rehabilitację i leczenie dzieci z Warmii i Mazur.

Podczas pikniku wystartuje II edycja Biegu o Złotą Monetę. Dorośli pokonają 5 km w szczytnym celu. Opłata za pakiet startowy jest darowizną dla podopiecznych Fundacji. Na bieg główny i biegi dziecięce można się jeszcze zapisać na stronie naszej Fundacji lub na stronie superczas.pl. Planeta Formy i Agiz Turystyka Aktywna rozgrzeją małych i dużych biegaczy przed startem.

Iwona Żochowska-Jabłońska zaprasza wszystkich do uczestnictwa w pikniku i w towarzyszących mu biegach charytatywnych. — Warto tę niedzielę spędzić z nami. Zabrać swoje dzieci i pokazać im, że pomaganie nie musi być nudne. I że może być niezapomnianą zabawą! — podkreśla.

Piknik odbędzie się w parku Kusocińskiego w Olsztynie w godzinach od 11 do 18. Impreza odbędzie się pod patronatem prezydenta Olsztyna Piotra Grzymowicza i marszałka województwa warmińsko-mazurskiego Gustawa Marka Brzezina. Partnerem wydarzenia jest powiat olsztyński i olsztyński oddział BGŻ BNP Paribas.

Aleksandra Tchórzewska

Źródło: Gazeta Olsztyńska

Polub nas na Facebooku: